W Nisku

Ul. Reymonta po remoncie

Ul. Reymonta po remoncie

Ulica Reymonta w Nisku była w złym stanie przez wiele lat. Remont drogi uwarunkowany był jednak wcześniejszą budową sieci kanalizacyjnej pod jej powierzchnią. Wreszcie w tym roku udało się sfinalizować sprawę i na plac budowy wkroczyli drogowcy.

– Pierwszy etap przebudowy ulicy Reymonta jest już za nami. W końcu po wielu latach mieszkańcy Niska doczekali się remontu. Całość jest już zakończona i mamy kolejną piękną drogę w gminie – mówi Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Nowa nawierzchnia na ulicy Reymonta została położona na odcinku o długości około 1 kilometra. Był to pierwszy etap inwestycji i objął trasę od ul. Rzeszowskiej do ul. Głowackiego. W ramach tego zadania wykonane zostały również miejsca postojowe z płyt ażurowych obok GS-u. Koszt inwestycji to ponad 356 tysięcy złotych. Inwestycję wykonała firma Molter.

img_6536

Właśnie ruszyła realizacja kolejnego etapu remontu ulicy Reymonta. Tym razem asfaltowa nakładka pojawi się na odcinku 1314 metrów.
– Właśnie rozpoczynamy drugi etap remontu ulicy Reymonta. Będzie to odcinek od ulicy Głowackiego, aż po byłe Zakłady Mięsne. Czyli cały ciąg drogi, a jest to prawie 2,5 kilometra w tym roku będzie zrealizowany – dodaje Julian Ozimek.
Budowa kolejnej części ulicy Reymonta ma kosztować ponad 500 tysięcy złotych. Na to zadanie Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 240 tysięcy zł z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Drugi etap remontu ulicy Reymonta ma się zakończyć na początku listopada. Wykonawcą jest również firma Molter.

źródło: UGiM Nisko

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

rni24.eu1 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021