W Nisku

Ul. Reymonta po remoncie

Ul. Reymonta po remoncie

Ulica Reymonta w Nisku była w złym stanie przez wiele lat. Remont drogi uwarunkowany był jednak wcześniejszą budową sieci kanalizacyjnej pod jej powierzchnią. Wreszcie w tym roku udało się sfinalizować sprawę i na plac budowy wkroczyli drogowcy.

– Pierwszy etap przebudowy ulicy Reymonta jest już za nami. W końcu po wielu latach mieszkańcy Niska doczekali się remontu. Całość jest już zakończona i mamy kolejną piękną drogę w gminie – mówi Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Nowa nawierzchnia na ulicy Reymonta została położona na odcinku o długości około 1 kilometra. Był to pierwszy etap inwestycji i objął trasę od ul. Rzeszowskiej do ul. Głowackiego. W ramach tego zadania wykonane zostały również miejsca postojowe z płyt ażurowych obok GS-u. Koszt inwestycji to ponad 356 tysięcy złotych. Inwestycję wykonała firma Molter.

img_6536

Właśnie ruszyła realizacja kolejnego etapu remontu ulicy Reymonta. Tym razem asfaltowa nakładka pojawi się na odcinku 1314 metrów.
– Właśnie rozpoczynamy drugi etap remontu ulicy Reymonta. Będzie to odcinek od ulicy Głowackiego, aż po byłe Zakłady Mięsne. Czyli cały ciąg drogi, a jest to prawie 2,5 kilometra w tym roku będzie zrealizowany – dodaje Julian Ozimek.
Budowa kolejnej części ulicy Reymonta ma kosztować ponad 500 tysięcy złotych. Na to zadanie Gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 240 tysięcy zł z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Drugi etap remontu ulicy Reymonta ma się zakończyć na początku listopada. Wykonawcą jest również firma Molter.

źródło: UGiM Nisko

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Informacja z obrad nadzwyczajnej XXXIV Sesji Rady Powiatu

rni24.eu29 lipca 2021

Niżański festiwal kultury łowieckiej

rni24.eu29 lipca 2021

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Nisko na ścieżce dynamicznego rozwoju – Fundusze Norweskie

rni24.eu15 lipca 2021