W Nisku

Uczniowie niżańskiego Elektryka wśród najlepszych!

Uczniowie niżańskiego Elektryka wśród najlepszych!

Uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku zmierzą się w półfinale Konkursu Naukowego E(x)plory podczas Festiwalu Młodych Naukowców w Regionalnym Centrum Naukowo – Technologicznym w Podzamczu. Festiwal E(x)plory jest przepustką do najbardziej prestiżowych wydarzeń naukowych dla młodzieży na całym świecie.

Po eliminacjach w Warszawie, uczniowie RCEZ: Marcel Gorczyca IIB, Mateusz Chudzik IIB, Bartłomiej Kowal IIA, Piotr Cichoń IIA, Kamil Kurowski IIIA, Michał Łokaj IA, Piotr Pudełko IAg, Paweł Pyra IIID, Mikołaj Grabowski IIID, Maciej Nowak IA, Bartek Kędziora IA, Eliza Grzesik IA, Marcin Pogorzelec IVA, Łukasz Żak IIIA, Rafał Garanty IIB, Marysia Parada IIA, dla których nauka jest pasją i którzy swoją wiedzę oraz pomysły potrafią przekuć w innowacyjne projekty badawcze, dostali się do kolejnego etapu. W związku z tym, w piątek 22 maja młodzież z Niska powalczy o finał z rówieśnikami z Krakowa, Kielc, Gliwic, Częstochowy…

Uczniowie technikum RCEZ w Nisku co roku uczestniczą w największych konkursach i olimpiadach technicznych i innowacyjnych, zdobywają w nich najlepsze miejsca w Polsce co niewątpliwie oznacza, że młodzież jest pomysłowa i ma bogatą wyobraźnię, którą potrafi umiejętnie wykorzystać. Należy podkreślić fakt, że najwięcej projektów naukowych z RCEZ w Nisku zostało zakwalifikowanych do etapu regionalnego. Tym razem przygotowali takie prace jak np.: Mówiący kwiatek, Ekologiczna Wędka Rybacka, Centralny zamek do drzwi wejściowych dla osób niepełnosprawnych, Vibe czyli dodatkowy zmysł, OZI czyli tania i dobra bioelektryczna proteza ręki, Pomiary prędkości wiatru na terenie Niska, Zapewnienie bezpiecznego przejścia przez jezdnie dla zwierząt leśnych, Ekologiczne poidło dla pszczół.

 

Żródło RCEZ Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021