W Nisku

Uczniowie doczekają się nowej sali gimnastycznej

Uczniowie doczekają się nowej sali gimnastycznej

Trwa budowa sali gimnastycznej i infrastruktury okołosportowej przy Zespole Szkół w Zarzeczu. Pod koniec listopada sala zostanie przekazana na użytek uczniów.

Inwestycja od dawna była wyczekiwana przez mieszkańców Zarzecza, szczególnie przez uczniów i środowisko nauczycieli. Do tej pory dzieci korzystały z niewielkiej i nieco archaicznej w wyposażenie sali przy szkole. Teraz to się zmieni, bo do dyspozycji będą miały pełnowymiarową halę sportową z niezbędną infrastrukturą.

sala_2

– Obiekt będzie służył dzieciom i młodzieży. Sala będzie duża i wreszcie zabezpieczy wszystkie potrzeby tego środowiska. Jest ładny stadion, boiska, część rekreacyjna, będzie sala gimnastyczna. Zarzecze praktycznie ma już wszystko co jest niezbędne do funkcjonowania kultury fizycznej, uprawiania sportu – mówi Julian Ozimek, burmistrz Niska.

Zakres robót obejmuje budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem oraz niezbędną infrastrukturą techniczną i nawierzchniami utwardzonymi. Mury obiektu już stoją. Obecnie trwają prace dociepleniowe i tynkarskie.

Sala gimnastyczna składać się będzie z boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Pojawi się wyposażenie takie jak trybuny, kotara grodząca, tablica elektryczna, drabinki gimnastyczne. Ponadto wybudowane zostaną pomieszczenia socjalne, sala wielofunkcyjna i korekcyjna. Standardowo firma wykona nawierzchnie utwardzone, drogę przeciwpożarową wraz z placem manewrowym, przyłącza wody, kanalizacji sanitarnej i przyłącze przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę wraz z hydrantem zewnętrznym. Będą również przeprowadzone roboty budowlane w starej, istniejącej sali gimnastycznej w zakresie przebudowy szatni i sanitariatów z wykonaniem instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, oraz wentylacji grawitacyjnej nawiewno-wywiewnej. Ponadto zakupione zostanie nowoczesne wyposażenie do szkolnej pracowni matematyczno-przyrodniczej.

Realizacja zadania będzie kosztować około 3 000 000 zł, przy czym na inwestycję Gmina pozyskała dofinansowanie z RPO WP na lata 2014-2020 w wysokości 1 000 000 zł oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki również w kwocie 1 000 000 zł.

sala_3

źródło: UGiM Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021