W Nisku

Uczniowie Czarnieckiego odwiedzili belgijską szkołę

Uczniowie Czarnieckiego odwiedzili belgijską szkołę

„Team Up and Reform Netizens – OutdoorFantastic Fun!” – to nazwa projektu, jaki od września ubiegłego roku realizuje Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. W ramach tej inicjatywy, szkoła współpracuje z trzema krajami – Belgią, Rumunią i Łotwą. W styczniu delegacje szkół partnerskich gościły w Nisku. Teraz przyszła pora na pierwszy wyjazd grupy z Czarnieckiego.

Uczniowie – Milena Żołopa, Wiktoria Drapała, Mikołaj Siudy, Paulina Pchełka, Piotr Wójcik i Barbara Rowińska, pod opieką nauczycieli Patrycji Pipskiej (koordynatorki całego projektu) i Marcina Folty odwiedzili Visitation La Berliere – belgijską szkołę z siedzibą w malowniczym XVIII-wiecznym neoklasycystycznym pałacu z ogrodami i parkiem. Wizyta stała pod znakiem intensywnych prac projektowych, gdzie odbywały się konferencje, warsztaty, gry miejskie, zawody sportowe. Oprócz tego była również okazja na zapoznanie się z dziedzictwem narodowym i kulturowym Belgii.

– Pierwszego dnia pojechaliśmy do Brukseli, gdzie odwiedziliśmy gmach opery, katedrę, osławiony Grand Place i oczywiście symbol miasta, czyli fontannę Manneken Pis. Dzień później zwiedzaliśmy jedno z najstarszych miast w Belgii, Tournai. Jego ozdoby to katedra Notre Dame, sukiennice i olbrzymia wieża strażnicza z dzwonem. W Tournai poznaliśmy tradycyjne belgijskie gry i zabawy od wieków dające rozrywkę mieszkańcom kraju – relacjonuje jedna z uczennic.

– Ciepłe przyjęcie i świetna organizacja sprawiły, ze sześć dni pobytu minęło w mgnieniu oka – podkreśla koordynatorka projektu – Teraz szykujemy się do wizyty dyrektorów szkół partnerskich i koordynatorów u nas.

Projekt potrwa do września 2019 roku. Przedstawicieli Czarnieckiego czekają jeszcze dwa wyjazdy zagraniczne. W październiku odwiedzą Rumunię, a w maju 2019 r. Łotwę.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS+, i ma na celu aktywizację młodzieży oraz wskazanie innych sposobów organizacji czasu wolnego niż zabawa urządzeniami elektronicznymi.

A.Piotrowska/LO Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021