Rozrywka

Uczennice RCEZ w Nisku wśród laureatów specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice RCEZ w Nisku wśród laureatów specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Uczennice klasy 2 E Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku wśród laureatów specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Andżelika Pałka i Krystyna Siembida z klasy 2 E wzięły udział w specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wyniki zostały ogłoszone w dniu 1 czerwca 2021 roku, uczennice zdobyły tytuł laureatek.

 Temat specjalnej, internetowej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży brzmiał: Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego – w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości, w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali młodzi ludzie tworzący dwuosobowe zespoły, składające się z uczniów jednej szkoły lub zespołu szkół, którzy w dniu rozpoczęcia rekrutacji, tj. 30 marca 2021 roku, mają już ukończone 13 lat i którzy w dniu 1 czerwca 2021 roku nie ukończyli jeszcze 18 lat.

Zadanie rekrutacyjne polegało na przygotowaniu przez dwuosobowy zespół pracy w jednej z trzech kategorii, do wyboru: praca plastyczna, praca pisemna lub praca multimedialna. Andżelika i Krysia wybrały kategorię: praca plastyczna. Do udziału w projekcie zachęciła uczennice wychowawczyni Pani Grażyna Habigier-Pipska.

Ich zadaniem było stworzenie – zgodnie z tematem wiodącym tegorocznego SDiM – pracy plastycznej w dowolnej technice, np.: rysunkowej, rysunkowo-graficznej, malarskiej, w formie przestrzennej lub płaskiej (praca płaska powinna być sporządzona w formacie nie mniejszym niż A4). Może to być np. obraz, plakat, collage, krótki komiks (jedna strona), infografika, mapa, rzeźba. Prace plastyczne powinny spełniać wymogi: skan o rozdzielczości min. 300dpi lub fotografia o wymiarach najlepiej 4272 x 2848 pikseli.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

Źródło RCEZ Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wieczór wspomnień

rni24.eu8 lipca 2021

Piknik w Zagrodzie Kowalskiej w Krzeszowie Górnym

rni24.eu7 lipca 2021

Krótki przewodnik po rozmiarach męskiej odzieży

rni24.eu1 lipca 2021

Niżańskie Kino Letnie zaprasza

rni24.eu30 czerwca 2021

Zalew „Podwolina” w Nisku zostało oficjalnie udostępnione do użytku

rni24.eu30 czerwca 2021

Jarmark turystyczny – Ulanów 2021

rni24.eu28 czerwca 2021