W Nisku

Uczennica niżańskiego „ogólniaka” laureatką konkursu „Know America 2018”

Uczennica niżańskiego „ogólniaka” laureatką konkursu „Know America 2018”

Uczennica III klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku Wiktoria Siek została laureatką Konkursu KNOW AMERICA 2018. Za kilka dni powalczy o miesięczny wyjazd naukowy zorganizowany w Wake Forest University w Karolinie Północnej w ramach programu Benjamin Franklin Transatlantic Fellows Summer Institute.

Licealistka niżańskiego „ogólniaka” w konkursie „Know America 2018” zajęła II miejsce i została zaproszona do udziału w III etapie konkursu, który już za kilka dni wyłoni zwycięzców. Do finału, który odbędzie się w Warszawie przeszło 15 osób z 1383 kandydatów. Wiktoria napisała esej w języku polskim na jeden z wybranych tematów dotyczący historii, kultury, gospodarki i uwarunkowań społeczno-ekonomicznych USA.

Pierwszym elementem III etapu konkursu jest nagranie przez laureata krótkiego filmu, w którym opowie, jak radzi sobie z opracowaniem ustnym tematu związanego z wiedzą o USA. Ostatni etap będzie sprawdzianem wiedzy oraz umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Laureaci będą omawiać dwa wylosowane zagadnienia z 93 przygotowanych przez komisję konkursową złożoną z pracowników naukowych Ośrodka Studiów Amerykańskich UW oraz pracowników Ambasady USA w Polsce. Cała rozmowa będzie wyłącznie po angielsku.

Konkurs organizowany jest przez Fundację Wspomagania Wsi we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce i Ośrodkiem Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego.

Udział w konkursie KNOW AMERICA staje się tradycją „Czarnieckiego”. Przypomnijmy, iż w 2016 r. uczennica Izabela Oleksak znalazła się wśród zwycięzców konkursu, zdobywając indeks na warszawską uczelnię.

A.Piotrowska/ LO Nisko
fot. LO Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021