W Nisku

Uczennica LO finalistką konkursu fizycznego „Poszukiwane Talentów”

Uczennica LO finalistką konkursu fizycznego „Poszukiwane Talentów”

Katarzyna Zaradkiewicz, uczennica klasy 2C Liceum Ogólnokształcącego w Nisku, wzięła udział w finale IX Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego “Poszukiwanie Talentów” organizowanym przez Uniwersytet Warszawski.

Aby zakwalifikować się do finału licealistka wykonała m.in. kilka plakatów popularyzujących fizykę oraz przeprowadziła w domu pięć doświadczeń fizycznych, które następnie sfotografowała i opisała z uwzględnieniem zachodzących w nich zjawisk. Komisja wybrała trzy z nich: “Uciekający korek”, “Lampę Lava” oraz “Krystalizację”.

W Finale Konkursu  uczestnicy odpowiadali na pytania przed czterema niezależnie od siebie pracującymi komisjami. Zadawały one pytania z następujących dziedzin: Doświadczenia, Fizyka i sztuka, Fizyka i literatura, Nauczanie fizyki. O kolejności miejsc decydowała suma punktów zdobytych w kwalifikacjach do finału i przyznanych przez komisje. Wyłoniono sześciu laureatów, z których pierwszych trzech pojedzie w nagrodę na wycieczkę do CERNU w Szwajcarii. Laureaci otrzymali również “Indexy” na Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

Kasia nie znalazła się wśród laureatów, ale otrzymała “Dyplom finalisty” i odznakę “Złoty kwant 2017” za piękną, twórczą i oryginalną pracę konkursową. Jej prace plastyczne zostały docenione i są prezentowane, wraz z wybranymi pracami innych finalistów, na specjalnej wystawie na Uniwersytecie Warszawskim, którą można zwiedzać do końca września br.

Kasia3

Szkoła otrzymała zestaw pomocy naukowych do pokazów zjawisk z zakresu dyfrakcji i polaryzacji światła, a opiekun Krzysztof Śnieżek odznakę “Złoty kwant 2017” oraz książkę o mechanice kwantowej “Gra w kości Einsteina i kot Schrödingera”.

źródło: LO Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021