W Nisku

Tym razem Indie – Kasia Chrapko z kolejnym sukcesem

Tym razem Indie – Kasia Chrapko z kolejnym sukcesem

„Badanie urządzenia i metody dostarczania terapii do serca” – takie innowacyjne rozwiązanie zaprezentowała Katarzyna Chrapko na II Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Indiach. Uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku po raz kolejny została doceniona za osiągnięcia w dziedzinie wynalazczości.

W wystawie wzięli udział wynalazcy z 30 krajów. Kasia zdobyła tam dwa medale, jeden złoty, drugi srebrny.

– Byłam mile zaskoczona bardzo wysoką oceną mojego wynalazku i uzyskaniem srebrnego medalu od międzynarodowego Jury oraz złotego medalu od Lebanese Innovators Society. Innowacyjne rozwiązanie również uzyskało dwie nagrody specjalne od Association of Portuguese Inventor’s Innovator’s & Creatives – APIICIS oraz Union of Inventors from Morocco – mówi młoda wynalazczyni z Niska.

W czasie wystawy odbyły się również warsztaty o charakterze międzynarodowym na temat „Wspierania innowacyjnych przedsiębiorców i role transferu technologicznego”. Jak mówi Kasia, warsztaty okazały się dla niej bardzo pomocne i poszerzyły jej horyzonty w dziedzinie przedsiębiorczości, technologii i innowacyjności. – Zaszczytem było spotkać tak kreatywnych ludzi nie tylko z Indii, ale również z innych krajów jak USA, Niemiec, Chorwacji, Korei, Libanu, Portugalii, Iranu, Maroka czy Syrii – mówi.

Impreza pod nazwą International Innovation Fair cieszyła się ogromnym zainteresowaniem nie tylko ze strony odwiedzających wystawę czy też międzynarodowego jury, ale również honorowego sekretarza generalnego rządu Andhra Pradesh Sri Nara Chandrababu Naidu.

– Było to dla mnie wyróżnieniem porozmawiać z nim na temat innowacyjności jak również uściskać jego dłoń. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie i nawiązane kontakty z ciekawymi ludźmi pomogą mi w rozwoju drogi życiowej. Udział w wystawie był dla mnie wielkim wyróżnieniem i docenieniem moich osiągnięć – podkreśla Kasia.

International Innovation Fair odbyło się od 9-11 września w mieście Visakhapatnam graniczącym z Oceanem Indyjskim. IIF został zorganizowany przez Indian Innovators Association, którego gospodarzem był Andhra Pradesh pod patronatem International Federation of Inventors Associations IFIA.

Agata Piotrowska

fot. Fb Katarzyna Chrapko

21742868_777563052432086_8671906192419881803_n

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021