W Nisku

Twórcze licealistki z Jeżowego nagrodzone w Rzeszowie

Twórcze licealistki z Jeżowego nagrodzone w Rzeszowie

Tegoroczne maturzystki z Liceum Ogólnokształcącego w Jeżowem – Magdalena Sobieszek i Małgorzata Peszt – zostały laureatkami XIX Regionalnego Konkursu Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców w Rzeszowie.

Magdalena Sobieszek zdobyła II nagrodę w kategorii: artykuł publicystyczny, za tekst „Vive memor, quam si aevi brevis”, natomiast Małgorzacie Peszt jury przyznało III nagrodę w kategorii: opowiadanie science fiction, za utwór „Przeistoczenie”. Finał konkursu miał miejsce 21 czerwca w Osiedlowym Domu Kultury „Karton” w Rzeszowie, którego kierownik Józef Tadla po raz kolejny gościł młodych dziennikarzy i twórców.

Jury konkursowemu przewodniczyła Marta Pelinko – członek Zarządu Głównego ZLP i dyrektor Wydawnictwa Abilion. Spośród 56. nadesłanych prac jury do etapu finałowego, do puli nagrodzonych tekstów zakwalifikowało 27 prac.
Pierwszą nagrodę, za wywiad dziennikarski, zdobyła Karolina Hermańska z Gimnazjum nr 1 w Birczy, zaś najlepszy artykuł publicystyczny napisał Tomasz Górak z LO ZDZ w Rzeszowie.
W kategorii recenzja zwyciężyła Justyna Gołojuch z Medyni Głogowskiej, uczennica Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Ostatnią z kategorii dziennikarskich było sprawozdanie sportowe – tutaj najwyższą II nagrodę przyznano Jakubowi Stysiowi z Zespołu Szkół nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie.
W kategoriach literackich jury nie przyznało nagród głównych.
Najwyższą II nagrodę za opowiadanie otrzymała Karolina Zięba z Trzebowniska, uczennica Gimnazjum Integracyjnego nr 17 w Rzeszowie. Najwyższą III nagrodę w kategorii opowiadanie science fiction, obok Małgorzaty Peszt, otrzymała Angelika Porada z Gimnazjum nr 1 w Birczy.
W kategorii poezji przyznano jedynie III nagrodę – otrzymał ją Dawid Misiewicz z Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Jury oceniło poziom konkursu, jako dobry i wyróżniło kilka szkół, z których wywodzą się zdolni uczniowie i w których na wysokim poziomie prowadzone jest kształcenie literackie oraz dziennikarskie. Te szkoły to Gimnazjum Integracyjne nr 17 w Rzeszowie, Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, Liceum Ogólnokształcące w Jeżowem, Liceum Ogólnokształcące ZDZ w Rzeszowie, Gimnazjum nr 1 w Birczy i Zespół Szkół w Przewrotnem.

Liceum Ogólnokształcące w Jeżowem po raz kolejny miało laureatki głównych konkursowych nagród. Z opiekunem, polonistą Ryszardem Mściszem przyjechała zdobywczyni III nagrody Małgorzata Peszt, natomiast nagrodę za nieobecną Magdalenę Sobieszek odebrała uczennica Publicznego Gimnazjum w Jeżowem – Sylwia Czubat, która wzięła udział w konkursowym wyjeździe.

Tekst i fot.: ZS w Jeżowem

Małgorzata Peszt i Sylwia Czubat (zastępująca laureatkę Magdalenę Sobieszek) z nagrodami

Nagrodę odbiera Małgorzata Peszt

Sylwia Czubat odbiera nagrodę dla Magdaleny Sobieszek

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021