W Nisku

Twoja zguba może być właśnie tam!

Twoja zguba może być właśnie tam!

Biuro Rzeczy Znalezionych – to miejsce w którym możemy odzyskać swoją rzecz lub oddać to, co znaleźliśmy. Znajduje się ono w Starostwie Powiatowym w Nisku, a jego prowadzenie spoczywa na samorządzie.

Kiedy ktoś coś znajdzie, często nie wie co ma z tym zrobić, a bez problemu może to oddać właśnie w takim biurze. Niestety, wiele osób nie wie, że takie miejsce istnieje.

Do Biur Rzeczy Znalezionych działających przy starostwach trafiają różne rzeczy. Są to m. in obrączki ślubne, wiertarki, rowery, latarki, a nawet wózki dziecięce. Obecnie, w niżańskim biurze na właścicieli czekają dwa telefony komórkowe, dwa rowery oraz pieniądze w kwocie 210 zł.

Osoby, które przychodzą do biura i poszukują zguby powinny ją opisać, podać charakterystyczne cechy, ślady zużycia, przedstawić dowody stwierdzające posiadanie danej rzeczy, jak np. dowód zakupu, zdjęcie, numer seryjny, czy jakieś własne oznaczenia. Za przechowywanie rzeczy nie jest pobierana żadna opłata.

Zdarza się, że biuro może odmówić przyjęcia rzeczy, której szacunkowa wartość nie przekracza 100 zł, chyba że jest to rzecz o wartości historycznej, naukowej lub artystycznej. Biuro Rzeczy Znalezionych może także odmówić przyjęcia rzeczy, jeżeli istnieją podstawy do uznania, że została porzucona z zamiarem wyzbycia się jej własności. Biuro może również odmówić przyjęcia rzeczy, która została znaleziona w budynku publicznym lub w pomieszczeniu otwartym. Taka rzecz powinna być oddana do zarządcy budynku, pomieszczenia albo do środka transportu publicznego.

Gdy ktoś znajdzie rzecz, na której posiadanie trzeba mieć pozwolenie, w szczególności broń, amunicję, materiały wybuchowe albo dowód osobisty lub paszport należy oddać to na policję. W przypadku gdy nie ma możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub gdy ta osoba jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wywiesza się je na tablicy przez okres roku oraz zamieszcza ogłoszenie w Biuletynie Informacji Publicznej. Natomiast w przypadku, gdy szacunkowa wartość rzeczy przekracza 5000 zł, zamieszcza się ogłoszenie w dzienniku o zasięgu lokalnym lub ogólnopolskim.

Biuro Rzeczy Znalezionych mieści się w Starostwie Powiatowym w Nisku, na parterze w pokoju nr 2, Plac Wolności, tel. 15 8412057. Biuro jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 – 15.30.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021