W powiecie

Trzeci raz decydowali o podstawówce na Malcach

Trzeci raz decydowali o podstawówce na Malcach

Mimo dwóch podjętych uchwał z 17 stycznia i 23 lutego 2017 roku, sprawa przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w placówkę z nauczaniem początkowym klas 1-3 wraz z oddziałem przedszkolnym, ponownie trafiła na obrady niżańskiej Rady Miejskiej.

Pierwsza uchwala, 1 lutego 2017 roku została negatywnie zaopiniowana przesz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Zostało wydane zalecenie żeby szkołę rozbudować. Burmistrz Niska złożył 8 lutego zażalenie do Ministra Edukacji Narodowej na decyzję kuratora. Radni miejscy 23 lutego podjęli kolejną uchwałę o przekształceniu szkoły. Została ona przesłana do Podkarpackiego Kuratora Oświaty celem uzyskania opinii.

-Chcę podziękować za jednomyślność w tej sprawie. Złożone zostało odwołanie do Minister Edukacji Narodowej przy pierwszej uchwale, do dziś odpowiedzi nie ma. Druga uchwała po zablokowaniu przez wojewodę, została przesłana do kuratorium, wszystkie terminy minęły, decyzji nie ma. Traktujemy to jako zaakceptowane nasze wnioski. Również przesłałem oprócz interwencji, czyli odwołania do ministra, informację do kurii, żeby się ksiądz nie zajmował szkołami. I również nie mam odpowiedzi. Wnioskuję o przekształcenie szkoły w placówkę z zerówką i klasami 1-3, tak jak decyzję podjęliśmy wcześniej. W związku z milczeniem wszystkich organów odpowiedzialnych za podjęcie decyzji, traktuje jako akceptację naszej uchwały – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

W sprawie przekształcenia szkoły na Malcach gmina otrzymała pozytywne opinie związków zawodowych, a także do 28 lutego poinformowała rodziców o zmianach, które zajdą w szkole.

22 marca niżańscy radni po raz trzeci przyjęli uchwałę. Brzmi ona tak samo jak dwie poprzednie.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Nisku od września 2017 roku będzie placówką z nauczaniem początkowym klas 1-3 wraz z oddziałem przedszkolnym. Uczniowie klas 4-6 będą kontynuować naukę w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Nisku, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 2 w Nisku.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021

Konferencja powiatowa z udziałem Policji

rni24.eu14 października 2021

Zakończono odbiór inwestycji stacji uzdatniania wody w Jeżowem

rni24.eu13 października 2021