W powiecie

Trzeci raz decydowali o podstawówce na Malcach

Trzeci raz decydowali o podstawówce na Malcach

Mimo dwóch podjętych uchwał z 17 stycznia i 23 lutego 2017 roku, sprawa przekształcenia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w placówkę z nauczaniem początkowym klas 1-3 wraz z oddziałem przedszkolnym, ponownie trafiła na obrady niżańskiej Rady Miejskiej.

Pierwsza uchwala, 1 lutego 2017 roku została negatywnie zaopiniowana przesz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Zostało wydane zalecenie żeby szkołę rozbudować. Burmistrz Niska złożył 8 lutego zażalenie do Ministra Edukacji Narodowej na decyzję kuratora. Radni miejscy 23 lutego podjęli kolejną uchwałę o przekształceniu szkoły. Została ona przesłana do Podkarpackiego Kuratora Oświaty celem uzyskania opinii.

-Chcę podziękować za jednomyślność w tej sprawie. Złożone zostało odwołanie do Minister Edukacji Narodowej przy pierwszej uchwale, do dziś odpowiedzi nie ma. Druga uchwała po zablokowaniu przez wojewodę, została przesłana do kuratorium, wszystkie terminy minęły, decyzji nie ma. Traktujemy to jako zaakceptowane nasze wnioski. Również przesłałem oprócz interwencji, czyli odwołania do ministra, informację do kurii, żeby się ksiądz nie zajmował szkołami. I również nie mam odpowiedzi. Wnioskuję o przekształcenie szkoły w placówkę z zerówką i klasami 1-3, tak jak decyzję podjęliśmy wcześniej. W związku z milczeniem wszystkich organów odpowiedzialnych za podjęcie decyzji, traktuje jako akceptację naszej uchwały – mówił Julian Ozimek, burmistrz Niska.

W sprawie przekształcenia szkoły na Malcach gmina otrzymała pozytywne opinie związków zawodowych, a także do 28 lutego poinformowała rodziców o zmianach, które zajdą w szkole.

22 marca niżańscy radni po raz trzeci przyjęli uchwałę. Brzmi ona tak samo jak dwie poprzednie.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Nisku od września 2017 roku będzie placówką z nauczaniem początkowym klas 1-3 wraz z oddziałem przedszkolnym. Uczniowie klas 4-6 będą kontynuować naukę w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Nisku, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 2 w Nisku.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Harasiuki – płynie ciepła woda z instalacji solarnych

rni24.eu2 marca 2021
ulanów

Oddali cześć ostatniemu wyklętemu

rni24.eu2 marca 2021

Rekrutacja do kolejnej edycji Programu Stypendialnego Horyzonty

rni24.eu2 marca 2021

Rodzinna awantura z nożem, pięcioro dzieci pod opieką pijanych

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Szczepienia przeciw COVID-19 w domu pacjenta

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021