W Nisku

Tragiczny pożar zatrzymał pociągi

Tragiczny pożar zatrzymał pociągi

W sobotnie przedpołudnie strażacy zostali wezwani do pożaru domu jednorodzinnego w Przędzelu-Borowinie. Przybyła na miejsce jednostka wezwała następne. W sumie dom ratowało osiem zastępów straży ochotniczej i jeden z PSP w Nisku. Z czasem na miejsce przyjeżdżały inne służby. Na dwie godziny został wstrzymany ruch pociągów na trasie Nisko – Przeworsk.

Alarm został wszczęty o godz. 10.30. Palił się dom stojący na uboczu wsi, w bezpośrednim sąsiedztwie torów kolejowych. Gdy pierwsi strażacy przybyli na miejsce, dom był cały w dymie, a przed nim stał bezradny mężczyzna. Nie miał szans na jakąkolwiek walkę z żywiołem, ale poinformował strażaków, że we wnętrzu jest starsza kobieta. Wtedy rozpoczęła się walka nie tylko z ogniem, ale i z czasem. Stąd wezwania o pomoc do wszystkich okolicznych jednostek. Za strażakami jechały karetki pogotowia ratunkowego i energetycznego, policyjny radiowóz oraz samochód Straży Ochrony Kolei. Sokiści zostali wezwani, bo płonący dom stał tuż obok torów. Wkrótce okazało się, że byli bardzo przydatni.

Strażacy zdusili języki ognia i w aparatach powietrznych weszli do wnętrza domu. W jednym z pomieszczeń znaleźli nieprzytomną kobietę. Prawdopodobnie dawała jeszcze znaki życia. Zmarła wkrótce po wyniesieniu jej na zewnątrz. Miała 67 lat; prawdopodobnie mieszkała samotnie. Ciało obejrzał biegły sądowy, a miejsce pożaru prokurator i policyjni technicy. Wstępnie przyjęto, że lokatorka domu zmarła wskutek zaczadzenia. Skąd wziął się ogień w domu? Na razie nie wiadomo.
Strażacy prowadzili walkę z ogniem „zza torów”. Ich węże stanowiły oczywistą zagrodę dla pociągów. I wkrótce po rozpoczęciu akcji gaśniczej nadjechał skład towarowy, potem inne z drugiej strony. Pociągi zostały zatrzymane w bezpiecznej odległości. Przerwa w kursowaniu trwała blisko 2. godziny.

Marcin Swobodny 

Fot. OSP Kopki 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021