W Nisku

Towarzystwo Miłośników Ziemi Rudnickiej będzie świętować 30-lecie

Towarzystwo Miłośników Ziemi Rudnickiej będzie świętować 30-lecie

Rozbudzanie lokalnego patriotyzmu, poczucia dumy z przynależności do społeczności ziemi rudnickiej, propagowanie jej piękna czy upowszechnianie wiedzy historycznej – to główne cele jakie realizuje Towarzystwo Miłośników Ziemi Rudnickiej. W tym roku obchodzić będzie wyjątkowe jubileusze: 30 – lecie swojej działalności oraz 85. rocznicę Domu Oświatowego w Rudniku. 

W ubiegłą niedzielę w Centrum Wikliniarstwa odbyło się spotkanie noworoczne, które uświetnił występ chóru z klubu seniora. Była to świetna okazja do tego, aby porozmawiać o zbliżających się uroczystościach.

9 marca 1988 roku powstał Komitet inicjujący powołanie Towarzystwa Miłośników Ziemi Rudnickiej. Kilka dni później wybrano pierwszy Zarząd Towarzystwa, podczas którego uchwalono statut i podjęto decyzję o wydawaniu pisma społeczno-kulturalnego, obrazującego historię i rozwój miasta pod nazwą “Przegląd Rudnicki”, które funkcjonuje do dziś.

Towarzystwo jest dobrowolnym zrzeszeniem się osób zainteresowanych historią, stanem i rozwojem rudnickiej ziemi. Swoją działalność opiera na pracy społecznej członków. Poprzez swoją działalność umacnia więzi między mieszkańcami miasta, niosąc także pomoc artystom i twórcom z terenu powiatu niżańskiego.

Obecnie towarzystwo liczy 69 członków. Jego prezesem jest Małgorzata Sztaba-Cholewa, wiceprezesem Krystyna Wójcik wraz ze Stanisławem Gazdą, sekretarzem Kazimierz Socha, a skarbnikiem Mirosława Małek. Ponadto, w skład zarządu wchodzi również Maria Lachowicz oraz Edward Sekulski.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021