sport

Tour of South Bohemia: Stosz czwarty na zakończenie

Tour of South Bohemia: Stosz czwarty na zakończenie

Ekipa Voster ATS kończy zmagania w ramach Tour of South Bohemia (UCI 2.2) z czwartym miejscem Patryka Stosza. Tę samą lokatę Stosz wywalczył na ostatnim etapie.
Rywalizację zamykał najdłuższy, liczący 186 km odcinek. W pierwszej części etapu do pokonania było wzniesienie, które zrobiło wstępną selekcję i uszczupliło peleton. Wyklarowała się 21-osobowa czołówka, w której skład wchodziło czterech zawodników Voster ATS: Mateusz Grabis, Szymon Rekita, Paweł Cieślik i Patryk Stosz. Później grupa ta podzieliła się na dwie, a w pierwszej z nich pozostawali Grabis i Rekita, w drugiej zaś był lider wyścigu Arnaud de Lie (Lotto Soudal Development).
– Naszym planem było dziś rozerwanie peletonu – to udało się w najcięższym momencie. Skład naszej siedmioosobowej grupy był obiecujący. Niestety nie wszystkim pasował taki układ. Nie było z nami m.in. lidera i wicelidera, my z Szymonem pracowaliśmy więcej niż pozostali uciekający i ekipy, które pozostały w głównej grupie ostatecznie nie dały za wygraną, doganiając nas na 30 km przed metą. Końcowe kilometry prowadzące na finisz były bardzo kręte i wymagające. Zabrakło dziś do podium, ale mimo wszystko pojechaliśmy dobry wyścig i potwierdziliśmy, że nasza drużyna jest w wysokiej dyspozycji – komentował Mateusz Grabis.
Na mecie ostatniego etapu Tour of South Bohemia ręce podnosił Włoch Damiano Cima (Gazprom Rusvelo), a w całym wyścigu triumfował Belg Arnaud de Lie. Patryk Stosz zarówno na ostatnim etapie, jak i w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce.
Źródło Voster ATS Team

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Odbył się XXXI Memoriał Szachowy Jana Gietki

rni24.eu4 października 2021

Voster ATS Team gotowy do startu w Czechach

rni24.eu9 września 2021

Ściganie w Rumunii udane dla Voster ATS Team

rni24.eu6 września 2021

Ściganie w Rumunii udane dla Voster ATS Team

rni24.eu6 września 2021

Podium Rekity na „królewskim” etapie Turul Romaniei

rni24.eu3 września 2021

Sukces Voster ATS Team w wyścigu CCC Tour

rni24.eu24 sierpnia 2021

Jeżowe – Pobiegli Tropem Wilczym

rni24.eu23 sierpnia 2021