W Nisku

Targi Edukacyjne Powiatu Niżańskiego cieszą się coraz większą popularnością

Targi Edukacyjne Powiatu Niżańskiego cieszą się coraz większą popularnością

Dziewiąta edycja Targów Edukacyjnych w powiecie niżańskim, zorganizowana została 25 kwietnia 2019 roku w hali RCEZ w Nisku. Liceum Ogólnokształcące w Nisku, Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz Zespól Szkół w Jeżowem, zaprezentowały swoje oferty gimnazjalistom oraz ósmoklasistom szkół podstawowych z powiatu niżańskiego, stalowowolskiego i leżajskiego. W tym roku Targi odwiedziła rekordowa liczba uczniów, nauczycieli oraz opiekunów.

To wydarzenie było doskonałą okazją do zapoznania się z profilem każdej ze szkół prezentujących na stoiskach swoje najważniejsze atuty. Jednakże nie tylko szkoły były obiektem zainteresowań uczestników Targów, lecz również zaproszone firmy i instytucje, które są partnerami szkół i współpracują z nimi. Każde ze stoisk, zaprezentowanych na Targach, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Uroczyste otwarcie rozpoczęło przemówienie Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza, w którym podkreślił jak wyjątkowo interesująca i zróżnicowana jest oferta szkolnictwa ponadpodstawowego Powiatu Niżańskiego. Zaznaczył także, że corocznie władze samorządowe Powiatu oraz dyrektorzy szkół dostosowują swoje oferty do aktualnych potrzeb absolwentów szkół niższego stopnia oraz do bieżącej sytuacji na rynku pracy. Ponadto podkreślił, że szkoły Powiatu są doskonale przygotowane organizacyjnie do przyjęcia podwójnych roczników w swoje mury, dając gwarancję należytego przygotowania do matur oraz dalszego rozwoju.

Dyrektor RCEZ Wacław Piędel, również skierował swoje słowa do licznie przybyłej młodzieży i zachęcił do skorzystania z okazji i indywidualnych rozmów z wystawcami. Stoisk było sporo, każda szkoła i firma zaprezentowała charakterystyczną dla siebie branżę. Oprócz kierunków i profilów kształcenia szkoły zaprezentowały udział w realizowanych projektach unijnych i zagranicznych.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie RCEZ w Nisku, jako gospodarze tegorocznych Targów, zapewnili doskonałą atmosferę, czego wyrazem były liczne występy artystyczne oraz pokazy. Nie mniejszy wkład w sprawną organizację i wyjątkowo dobrą zabawę zapewniły inne szkoły, bowiem każda z nich urozmaiciła Targi pokazami, które odzwierciedlały jej profil i charakter.

Nie zabrakło także zorganizowanych dla ósmoklasistów oraz gimnazjalistów licznych konkursów, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Z wypowiedzi uczniów wynika, iż Targi zachęciły tych jeszcze niezdecydowanych, a tych, którzy już zdecydowali się na szkołę prowadzoną przez Powiat Niżański, utwierdziły w prawidłowym wyborze szkoły.

image031

image023

image011

image009image002

image001

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021