sport

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

Zespół Voster ATS wzmacnia skład na sezon 2021 kilkoma nowymi nazwiskami. Pierwszym z nich jest Szymon Rekita.

26-letni Rekita to wyróżniający się zawodnik swojego kolarskiego pokolenia. Już po pierwszych sukcesach w kategorii juniora zdecydował się walczyć o podnoszenie poziomu sportowego w zagranicznych ekipach i trafił do włoskiego Sestese Cykle Klube. Później odbył staż w zespole Trek Factory Racing. Przez ostatnie cztery sezony (2017-2020) reprezentował barwy Leopard Pro Cycling i z tą ekipą sięgnął po swój największy sukces – zwycięstwo w Tour of Antalya. Był piąty w świetnie obsadzonym Tour du Luxembourg, wygrywał także etapy takich wyścigów jak Tour of Rhodes czy Tour du Jura. Dwukrotnie wywalczył mistrzostwo Polski młodzieżowców w indywidualnej jeździe na czas, był także mistrzem w tej specjalności wśród juniorów.

– Po ośmiu latach spędzonych za granicą bardzo się cieszę, że będę mógł być częścią polskiej drużyny w następnym sezonie – komentuje Szymon Rekita. – Od dłuższego czasu obserwowałem rozwój Voster ATS Team i jestem pewien, że odniesiemy wspólnie wiele sukcesów w Polsce, jak i za granicami naszego kraju. Wstępnego kalendarza startów pozazdrościć nam może wiele ekip z całej Europy, więc myślę, że jest to dobry kierunek. Ten sezon był dla mnie kompletnie nieudany, ale wiem gdzie popełniłem błędy i to na pewno kolejne cenne doświadczenie na przyszłość. Optymizmem napawa mnie fakt, że skład drużyny Voster ATS będzie bardzo mocny i na pewno powalczymy o najwyższe lokaty wyścigów UCI, na których starcie będziemy obecni.

Tak transfer komentuje Mariusz Witecki, dyrektor sportowy ekipy: – W moim odczuciu Szymon jest kolarzem kompletnym: profesjonalnym i pewnym tego, co robi. Nie raz wywierał na nas wrażenie swoją jazdą, choćby w mistrzostwach Europy. Będziemy na niego liczyć w klasyfikacjach generalnych. Jestem przekonany, że będzie solidnym wzmocnieniem drużyny i że wygra w naszych barwach jakiś ładny wyścig.

Oprócz Rekity na ten moment ekipa zakontraktowała jeszcze dwóch nowych zawodników, których nazwiska zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

Voster ATS Team rozpoczyna ściganie w Chorwacji

rni24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

“Sportowa Polska ” – Budowa hali sportowej ogólnodostępnej

rni24.eu9 grudnia 2020

Maciej Paterski zawodnikiem Voster ATS Team

rni24.eu16 listopada 2020

Mistrz warcabów z Niska

rni24.eu16 listopada 2020

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

rni24.eu9 listopada 2020