sport

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

Zespół Voster ATS dalej wzmacnia skład, tym razem sięgając po podwójnego młodzieżowego mistrza Polski – Szymona Krawczyka.

Dla Krawczyka będzie to powrót w biało-zielone barwy, bo ma za sobą już trzy sezony ścigania w ekipie Mariusza Witeckiego i Krzysztofa Parmy. W latach 2017-2019 na swoje konto zapisał między innymi brązowy medal torowych mistrzostw Europy czy podium etapowe Turul Romaniei oraz Karpackiego Wyścigu Kurierów, łącząc starty na torze z wyścigami szosowymi. Miniony sezon w CCC Development był dla niego na pewno przełomowy, bo postawił wyłącznie na ściganie na szosie i przyniosło mu to kilka znaczących wyników: dwa złote medale szosowych mistrzostw Polski w kategorii U23, wygrany etap Giro della Regione Friuli Venezia Giulia czy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Turul Romaniei.

Szymon Krawczyk komentuje:

– Jestem zadowolony z powrotu do Voster ATS. Cieszę się, że wyciągnęli do mnie rękę w tych ciężkich czasach. Bardzo dużo zawdzięczam tej ekipie już z poprzednich lat, a teraz kolejny raz mogę na nich liczyć. Zrobię wszystko, żeby jako zawodnik być dobrym wsparciem dla tego zespołu i jest to dla mnie mocna motywacja do ciężkiej pracy.

– Mam za sobą bardzo udany sezon. Myślę, że w tym roku dzięki ekipie CCC Development zrobiłem krok do przodu i bardzo im za to dziękuję. Mogłem przenieść doświadczenie zbierane przez trzy lata w Voster ATS i przekazać je młodszym ode mnie kolarzom, a także wynieść kolejne lekcje dla siebie. Jestem przekonany, że to zaprocentuje i że przełoży się na dobre wyniki dla mnie i całej ekipy Voster ATS w nowym sezonie.

Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team:

– Szymon jest kolarzem wszechstronnym i doskonale czytającym wyścig. Kiedy przychodził do nas z sezonem 2017, dopiero uczył się „dorosłego” ścigania i pochłaniał wiedzę od starszych kolarzy. Teraz wraca jako zawodnik, na którego nie raz będziemy stawiać i który będzie się liczył w walce o końcowe wyniki, zwłaszcza w wyścigach klasycznych lub na pagórkowatych etapówkach. Szymon świetnie sprawdzi się tam, gdzie będzie liczyła się szybkość na finiszach, umiejętność jazdy na czas i predyspozycje do jazdy w pagórkowatym terenie. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli go w składzie.

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

Voster ATS Team rozpoczyna ściganie w Chorwacji

rni24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

“Sportowa Polska ” – Budowa hali sportowej ogólnodostępnej

rni24.eu9 grudnia 2020

Maciej Paterski zawodnikiem Voster ATS Team

rni24.eu16 listopada 2020

Mistrz warcabów z Niska

rni24.eu16 listopada 2020

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

rni24.eu4 listopada 2020