W Nisku

Szykuje się międzypowiatowa wojna

Szykuje się międzypowiatowa wojna

Czy sytuacja w powiatowym szpitalu w Nisku może doprowadzić do partyjnej wojny w PiS? Nie wykluczone. To, co dzieje się ze szpitalem, budzi już nie oburzenie, ale jakieś horrendalne zdziwienie.

DYREKTOR ROBI SOBIE JAJA

Sytuacja szpitala w Nisku robi się krytyczna. W takich sytuacjach odpowiedzialni za to zachowują się w dwojaki sposób. Pierwszy, zdecydowanie rzadko spotykany, to osoby odpowiedzialne „biorą na klatę” cały problem i ciężko pracują nad wyjściem z trudnej sytuacji. Drugi sposób to taki, że odpowiedzialni nie mają zamiaru ponosić odpowiedzialności i zawczasu szykują sobie miękkie lądowanie. W przypadku Henryka Przybycienia miała oczywiście ta druga sytuacja. Pan Przybycień pogrążył niżański szpital i zwiał. Widać ma jednak mocne oparcie w PiS, bo został dyrektorem szpitala w Sanoku. Jak to jest, że osoba, która nie poradziła sobie z kryzysową sytuacją w jednym szpitalu nadaje się świetnie na dyrektora w innym? Widać, że w PiS im jesteś większym ignorantem, tym za większego fachowca cię uważają i tym samym powiększają się twoje możliwości awansu. Zostawmy to jednak. Pan Przybycień będzie teraz przez jakiś czas nomen omen „uzdrawiał” kolejny szpital w województwie i jego perspektywa kontynuowania kariery jest świetlana. W województwie jest jeszcze trochę szpitali do „uzdrowienia” a i PiS póki co ma spokojną perspektywę rządzenia w województwie. Mimo wszystko jakoś nie chcą przejść przez gardło życzenia powodzenia dla pana Przybycienia.

W NISKU ZOSTAŁ SMRÓD

Pan Przybycień zapewnił sobie miękkie lądowanie. Teraz trzeba odpowiedzieć gdzie wyląduje, a w zasadzie gdzie powinien wylądować starosta niżański Robert Bednarz, który ręczył za kompetencje i uczciwość pana Przybycienia. Sytuacja pana starosty jest delikatnie mówiąc skomplikowana. Przez pewien czas robił dobrą minę do złej gry, ale koniec końców został wystrychnięty na dudka. Gorzej, że przez pana starostę okpiona została cała społeczność powiatu. Pewnie teraz losy szpitala spoczną na barkach zastępcy pana Przybycienia – Romana Ryznara.

Czy dyrektor Ryznar poradzi sobie z problemem nie wiadomo. Wiadomo jednak, że będzie się nadawał na kozła ofiarnego, bo nie zapowiada się, żeby starosta Bednarz, jak już powiedziano, miał odwagę wziąć ten problem „na klatę”. Po pewnych ruchach pana starosty można przypuszczać, że ma zamiar w ogóle odepchnąć od siebie wszelką odpowiedzialność. W lokalnym tygodniku zasugerował, że winę za problemy niżańskiego szpitala ponosi „najbliższa konkurencja”. Nie trzeba przemęczać intelektu, żeby domyśleć się kto to jest ta „najbliższa konkurencja”. Chodzi oczywiście o szpital w Stalowej Woli i starostwo stalowowolskie. Jak widać i czuć w Nisku po panu Przybycieniu został smród. Teraz starosta Bednarz chce choć trochę tego smrodu przegonić do Stalowej Woli. Nie wolno zapominać, że w jednym i drugim starostwie rządzi PiS. Czyżby starosta Bednarz w obawie o własną skórę gotów był rozpętać wewnątrzpartyjny konflikt?

Jeżeli tak, to podjął ryzykowną grę. Stalowowolskie struktury PiS-u są o wiele silniejsze i bardziej wpływowe od niżańskich i żeby na końcu niżański starosta nie zaśpiewał sobie; Ty mnie moja partio nie znasz, z Jeżowego jestem Bednarz, robię w partii awanturę, by ratować własną skórę, a że cienko mi to wyszło, to starostwo moje prysło.

Weronika Przestój

12 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021