W Nisku

Szpital w Nisku ma nowego dyrektora

Szpital w Nisku ma nowego dyrektora

Paweł Błasiak został nowym dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku. Oficjalnie stanowisko obejmie 10 czerwca, przejmując obowiązki od p.o. dyrektora Romana Ryznara.

Nowego dyrektora wyłoniła firma rekrutacyjna, z której usług skorzystał Zarząd Powiatu po tym, gdy dwa konkursy na to stanowisko nie wyłoniły odpowiedniego kandydata. Zarząd postanowił skorzystać z fachowej pomocy po konsultacji z niżańską Komisją Zdrowia.

Paweł Błasiak ze służbą zdrowia związany jest od 20 lat. Skończył Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Rolniczy we Wrocławiu w zakresie biologii, aparatury medycznej, zarządzenia w ochronie zdrowia i jednostkach opieki społecznej.

– Całe moje dwudziestoletnie doświadczenie związane jest z sektorem ochrony zdrowia, czyli ze szpitalami publicznymi, z jednostkami niepublicznymi, zarówno z lecznictwem stacjonarnym, jak i z chirurgią jednego dnia oraz z placówkami lecznictwa otwartego – prezentował swoją osobę Paweł Błaszczak.

Nowowybrany dyrektor będzie miał za zadanie sprostać trudnej sytuacji finansowej niżańskiego szpitala. Zapoznał się już z zatwierdzonym przez powiat programem naprawczym lecznicy.
– Program ten ma na celu uruchomienie takich medycznych procedur, które w naszym szpitalu nie były wykonywane w ogóle lub w ograniczonym zakresie. Plus inwestycje, na przykład termomodernizacja budynku szpitala – wyjaśniał starosta.

Paweł Błasiak podkreślał potencjał szpitala i przedstawił swój plan działania.

– Szpital w Nisku ma dobrą renomę, świetną kadrę i przychylność władz powiatu. I na tym będę bazował. Postawię na ginekologię i położnictwo. Pragnę też poszerzyć zakres leczenia chorób wewnętrznych oraz dostęp do opieki długoterminowej – dodał.

Początki niżańskiej lecznicy sięgają 1870 roku, kiedy to rodzina Ressegieur założyła zakład typu szpitalnego przy ul. Sandomierskiej. Liczył on 12 łóżek i przeznaczony był dla pracowników garbarni, tartaku, młyna i cegielni. W 1906 powstała placówka przy ul. Nowotki, a w 1918 Maksymilian Francke przytartaczny szpital dla swoich robotników. W 1945 na rogu ul. 3 Maja i Rzeszowskiej powstał zamknięty zakład leczniczy, którego tradycje szpitalne przejął po szpital PCK zlokalizowany w dawnym Pałacu Franckego przy ul. Sandomierskiej. Przyjął nazwę Szpitala Rejonowego im. Ludwika Waryńskiego, a potem Szpitala Powiatowego im. PCK.

Agata Linek

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021