sport

Szkolna rywalizacja w biegach przełajowych

Szkolna rywalizacja w biegach przełajowych

184 uczniów w powiatu niżańskiego wzięło udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Indywidualno-Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Jarocinie.

W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu niżańskiego. Rywalizowali na dystansach od 600 m do 1200 m, w zależności od grupy wiekowej.
Uczniów szkół podstawowych podzielono na dwie grupy wiekowe. Wśród dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych wystartowało 26 uczestniczek. Najlepsza okazała się Oliwia Bielecka z SP w Ulanowie, drugie miejsce zajęła Agnieszka Serafin z PSP w Hucie Krzeszowskiej, trzecie Agata Piróg z PSP nr 3 w Nisku. Wśród drużyn pierwsze miejsce zajęła SP w Ulanowie, drugie PSP nr 3 w Nisku, trzecie PSP w Jarocinie.
W zawodach wzięło udział 23 chłopców z rocznika 2016 i młodsi. Najlepszy był uczeń z PSP w Hucisku Kacper Waliłko, drugi Jakub Dziurdź z PSP w Hucie Krzeszowskiej, trzeci Kapcer Derylak z PSP w Hucisku. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęli chłopcy z PSP w Hucisku, drugie z PSP nr 3 w Nisku, trzecie PSP w Jarocinie.

W następnej kategorii wiekowej rocznik 2004-2005 wśród 28 dziewcząt najszybsza była Dominika Szabat z PSP w Hucie Krzeszowskiej, druga Martyna Brzyska z PSP w Krzeszowie Górnym, trzecia Alessandra Tur z PSP w Hucie Krzeszowskiej. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła SP w Ulanowie, drugie PSP w Jarocinie, trzecie PSP nr 3 w Nisku. Wśród 24 chłopców pierwszy na metę dobiegł Kacper Potocki z PSP nr 1 w Rudniku nad Sanem, drugi Sebastian Pac z PSP w Hucie Krzeszowskiej, trzeci Nikodem Sikora z PSP nr 1 w Rudniku nad Sanem. Wśród drużyn najlepsi okazali się uczniowie z PSP nr 1 w Rudniku nad Sanem, drugiej miejsce przypadło PSP nr 3 w Nisku, trzecie PSP w Jarocinie.

Wśród 32 uczennic gimnazjum najlepsza okazała się Klaudia Dębiak z gimnazjum w Cholewianej Górze, drugie miejsce zajęła Wanesa Krzyżewska z gimnazjum w Rudniku nad Sanem, trzecie Wiktoria Derylak z gimnazjum w Haraisukach. W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadło gimnazjum w Jacie, drugie miejsce zajęła szkoła z Ulanowa, trzecie gimnazjum z Jarocina, a czwarte z Rudnika nad Sanem. W zawodach pobiegło 38 uczniów. Najlepszy był Radosław Moskal z rudnickiego gimnazjum, drugie miejsce zajął Szymon Kuliński ze szkoły w Hucie Krzeszowskiej, trzecie Marcin Żak z gimnazjum w Jacie. W klasyfikacji drużynowej najlepiej wypadli uczniowie z gimnazjum w Rudniku nad Sanem. Drugie miejsce przypadło gimnazjalistom z Ulanowa, trzecie uczniom z Jarocina, czwarte chłopcom z Harasiuk, a piąte gimnazjalistom z Niska.

Grupa uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych była dużo mniejsza niż pozostałych szkół. Pierwsze miejsca wśród dziewcząt zajęła Wiktoria Sarzyńska z ZS w Jeżowem. Grupa chłopców liczyła 9 uczestników. Pierwsze dwa miejsca zajęli uczniowie ZS w Jeżowem Patryk Kołodziej i Rafał Urban, trzecie Dawid Ziętko z ZS w Rudniku nad Sanem. Wśród drużyn najlepiej pobiegła reprezentacja rudnickiego Zespołu Szkół.

Biegi zorganizowali Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Nisku oraz Zespół Szkół w Jarocinie. Patronat nad zawodami objął Starosta Niżański Robert Bednarz.

Starostwo Powiatowe w Nisku / Małgorzata Petecka

DCB4 DCB6 DCB8 DCB10 DCB12 DCB14 DCB15 DCB16

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Tor rowerowy pumptruck Podwolina zamknięty

rni24.eu26 maja 2021

Maciej Paterski najlepszym góralem Tour de Hongrie

rni24.eu18 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

rni24.eu21 kwietnia 2021

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021