W Nisku

Szkoła specjalna nie w Rudniku, a w Ulanowie

Szkoła specjalna nie w Rudniku, a w Ulanowie

Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy wchodząca w skład Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Rudniku nad Sanem zmieniła swoją siedzibę. Teraz mieścić się będzie w budynku po byłym liceum w Ulanowie, przy ul. 11 Listopada. Uchwałę w tej sprawie podjęli radni, podczas wczorajszej sesji rady powiatu niżańskiego.

Budynek w którym ma mieścić się szkoła w Ulanowie, w ubiegłym roku przeszedł już kompleksową termomodernizację i jest dostosowany do nowych potrzeb. Zostały wymienione tam m. in. okna, drzwi, instalacje elektryczne i instalacje centralnego ogrzewania oraz zostały ocieplone ściany wraz ze stropami. Do tej pory, zajęcia szkoły przysposabiającej, prowadzone były w rudnickim liceum, gdzie wynajmowano 8 pomieszczeń. Teraz, uczniowie, którzy ukończą Szkołę Przysposabiającą do Pracy, będą mogli podjąć naukę w ramach prowadzonych tam, warsztatów terapii zajęciowej.

Takie miejsce daje ogromną szansę nie tylko na rozwój ośrodka i szkoły, ale przede wszystkim bardzo pomoże osobom niepełnosprawnym w ich dalszym życiu.

Zgodnie z uzasadnieniem, Zarząd Powiatu niżańskiego powiadomił o zamiarze przekształcenia szkoły, wszystkich rodziców, opiekunów oraz uczniów Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Ponadto, Podkarpacki Kurator Oświaty w Rzeszowie wydał pozytywną opinię o wyrażenie opinii w tej sprawie. Dodatkowo, zgodnie z prawem oświatowym, szkoła publiczna może być zlikwidowana z końcem roku szkolnego, po zapewnieniu uczniom możliwości kontynuowania nauki w innej szkole publicznej tego samego typu, a także kształcącej w tym samym lub zbliżonym zawodzie.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021