W Nisku

Szachiści z Rudnika nad Sanem trzecią drużyną na Podkarpaciu

Zawodnicy z klubu szachowego UKS „Orlik” wywalczyli podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów III Ligii Podkarpackiej 2017 trzecie miejsce.

W rzeszowskim turnieju, który trwał od lutego do kwietnia 2017 roku, wzięło udział 10 drużyn. Zawodnicy z Przeworska, Leżajska, Rudnika nad Sanem, Pilzna, Wadowic Górnych, Tarnobrzega, Sędziszowa Małopolskiego, Krosna, Leska i Iwli rywalizowali o miano najlepszej drużyny i awans do II Ligi Podkarpackiej.

Drużyna z Rudnika nad Sanem w składzie Barbara Trybowswka, Tomasz Mazur, Mikołaj Złotek, Adrian Słoniec, Natalia Słoniec, Patrycja Zygmunt, Magdalena Zygmunt dzielnie walczyła o najlepsze miejsce. W ostatniej rundzie pokonała drużynę z Krosna. Najlepszą zawodniczką szachownicy pierwszej była Barbara Trybowska, natomiast szachownicę trzecią wygrał Mikołaj Złotek.

To nie jedyne sukcesy, którymi młodzi szachiści mogą się pochwalić. W ubiegłym tygodniu zawodnicy wzięli udział w turnieju o „Szachy Królowej Jadwigi”. Coroczny turniej rozegrano na dystansie 9 rund, 15 minut na partię. Wśród zawodników z całego kraju można było zobaczyć arcymistrza Marcina Dziubę czy mistrza międzynarodowego Mateusza Bobulę.

W klasyfikacji kobiet do 18 lat Barbara Trybowska zajęła 12-te miejsce, Magdalena Zygmunt 19-te, a Natalia Słoniec 20-te. W kategorii chłopców do 12 lat trzecie miejsce zajął Adrian Słoniec, natomiast Adrian Toniak uplasował się na 14 pozycji.