W Nisku

Świętuj 99. rocznicę odzyskania Niepodległości

Świętuj 99. rocznicę odzyskania Niepodległości

Już jutro, na terenie powiatu niżańskiego odbędą się uroczyste obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości.

O godz. 12.00 w Nisku świętowanie rozpocznie się od mszy św. w Sanktuarium św. Józefa w Nisku. Następnie pod „Tablicą Katyńską” oraz „Tablicą Żołnierzy AK zostaną złożone kwiaty. Dalsza część obchodów będzie miała miejsce na Placu Wolności, gdzie pod Pomnikiem Wdzięczności zostaną wygłoszone wystąpienia okolicznościowe i Apel Pamięci. Całość uroczystości uświetni występ Zespołu Wokalnego „Niżanki” z NCK „Sokół”. W uroczystości wezmą udział: Kampania Reprezentacyjna Garnizonu Nisko, Poczty sztandarowe, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z terenu gminy Nisko, Komenda Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku, Orkiestra Dęta OSP z Zarzecza oraz Reprezentacyjna Sekcja Taneczna Mażoretek NCK „Sokół”.

Z kolei w Rudniku nad Sanem, uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 mszą św. w kościele p.w Trójcy Świętej. Następnie, uczestnicy obchodów przejdą ulicami miasta na rynek, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Wystąpi m. in chór „Wiklina” działający przy rudnickim Klubie Seniora. Uroczystym obchodom święta niepodległości towarzyszyć będzie wystawa plenerowa pod nazwą „symbole narodowe”, zlokalizowana na placu przed Centrum Wikliniarstwa.

Podobnie będzie także w Ulanowie, gdzie w kościele parafialnym, obchody narodowego święta rozpoczną się również o godz. 10.00. Następnie uczestnicy przejdą do budynku Urzędu Gminy i Miasta. Tam zostaną złożone kwiaty pod Tarczą Honoru, a po przemówieniach wystąpi chór ulanowski. O godz. 12.00 będzie można pośpiewać pieśni patriotyczno-wojskowe przy fontannie na plantach miejskich. A już dziś, o godz. 12.00 w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbędzie się prelekcja Marii Mireckiej Loryś oraz Koncert „ BÓG, HONOR, OJCZYZNA” w wykonaniu dzieci i młodzieży z SP. Z kolei w niedzielę, zostanie zorganizowany VI Bieg Niepodległości. Zapisy udziału rozpoczną się o godz. 13.15 przy Szkole Podstawowej w Ulanowie. Nieco wcześniej, o godz. 12.30 zostaną złożone kwiaty Tablicy Pamięci Narodowej przy Ośrodku Zdrowia w Ulanowie. Start VI Biegu Niepodległości zaplanowano na godz. 14.00.

Obchody 99. rocznicy Odzyskania Niepodległości odbędą się także w Jeżowem. O godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. Narodzenia N.M.P zostanie odprawiona msza św. po której w uroczystej procesji uczestnicy przejdą pod Pomnik Poległych. O godz. 11.30 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, zaplanowano program artystyczny w którym wystąpią zespoły artystyczne z terenu gminy Jeżowe.

W Jarocinie, uroczystości rozpoczną się po południu w Świetlicy Wiejskiej w Zdziarach. O godz. 15.00 na scenie zaprezentują się dzieci ze szkoły podstawowej, wokalistki z GOSKTiR w Jarocinie i zespół „Jargocianie”. Uwieńczeniem obchodów będzie wspólnie śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych. Przewidziano także poczęstunek.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021