Fotorelacje

Świętowali Dni Wikliny

Świętowali Dni Wikliny

Wiklinowa moda, pokazy mistrzowskiego wyplatania, lokalne smakołyki, atrakcje dla małych i dużych – to wszystko znalazło się w weekend w Rudniku nad Sanem.

Po raz 17. odbyła się Wiklina – święto, dni miasta, impreza plenerowa dla mieszkańców. Wokół rynku rozstawiono szereg stoisk, gdzie można było zobaczyć pokazy wyplatania koszy wiklinowych, zapytać jak powstają fotele czy rzeźby z wikliny. Rękodzielnicy zaprezentowali swoje prace, od malarstwa po pluszaki i biżuterię. Odwiedzający mogli spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Specjalnie dla uczestników Wikliny przygotowano kuchnię plenerową, Mega Patelnię, gdzie serwowany był gulasz.

Dzieci mogły bawić się do woli w parku rozrywki ustawionym na rynku. Przed publicznością wystąpili mali artyści z przedszkoli, Ochronki i szkół, tancerze z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz zaproszono zespoły, m.in. Dudzik Band, Karczmarze Nanowo i Wędrowne Gitary.

Zaprezentowano również najnowszą kolekcję mody wiklinowej „Słońce w kapeluszu”, zaprojektowaną przez Edytę Bełżek z Centrum Wikliniarstwa. Prezentowanie mody podczas Wikliny stało się już tradycją, a pomysłodawczynią takiego wykorzystania materiału jest Krystyna Wójcik, dyrektor Centrum Wikliniarstwa.
Dodatkową atrakcją Wikliny był Dzień Otwartych Drzwi Centrum Wikliniarstwa. Na zwiedzających czekała niespodzianka. Po wystawach oprowadzali Mali Przewodnicy, specjalnie wybrana i przygotowana grupa dziesięciorga dzieci.

Małgorzata Petecka

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Muzyczna uczta dla wielbicieli klasyki i organowego brzemienia

rni24.eu6 września 2021

Zima w Nisku

rni24.eu26 stycznia 2021

Tydzień na budowie S19 -Fotorelacja

rni24.eu4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

rni24.eu30 lipca 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020

Budowa obwodnicy Nisko – Stalowa Wola. Fotorelacja

rni24.eu14 maja 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017