W Nisku

Święto Wojska Polskiego w Nisku

Święto Wojska Polskiego w Nisku

Uroczysty apel, honorowi goście, wręczenie listów gratulacyjnych i nominacji – tak obchodzono Święto Wojska Polskiego w Nisku.

Co roku na terenie niżańskiego garnizonu organizowany jest uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego. W tegorocznych obchodach uczestniczyli żołnierze z 16 Tczewskiego Batalionu Saperów i 3 Batalionu Inżynieryjnego, cywilni pracownicy jednostki oraz przedstawiciele władz samorządowych i mundurowych.

-Szanowni Państwo, 15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej, siły zbrojne RP obchodzą swoje święto, święto Wojska Polskiego. To właśnie w ten dzień, 96 lat temu, w 1920 roku rozegrała się Bitwa Warszawska. Dla uczczenia tak ważnego dnia chylimy czoła nad bohaterami tamtych dni. Nie pozwólmy również zapomnieć o wielu innych pokoleniach Polaków składających ofiarę w walce o niepodległość i nienaruszalność granic naszego państwa. Nosząc w pamięci chwalebną przyszłość jesteśmy zobowiązani pamiętać również o teraźniejszości, o wyzwaniach jakie stawiane są przed wojskiem – mówił dowódca niżańskiego garnizonu ppłk Zbigniew Drożdżewski.

Uroczystość w jednostce byłą okazją do złożenia życzeń, wręczenia odznaczeń, nagród i wyróżnień dla zasłużonych żołnierzy i pracowników administracji wojskowej. Szereg żołnierzy decyzją Ministra Obrony Narodowej oraz dowódców batalionów otrzymało nominacje na wyższe stopnie, m.in. starszego chorążego, młodszego chorążego, sierżanta, plutonowego, kaprala, szeregowego. Wszystkim zaproszonym gościom wręczone zostały pamiątkowe ryngrafy.
Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia w rocznicę zwycięskiej bitwy na przedpolach Warszawy, kiedy to polska armia odniosła zwycięstwo nad armią bolszewicką w 1920 roku.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Jolanta Kaczmarska-Waltos dziennikarka z Chicago odwiedziła Nisko

rni24.eu19 kwietnia 2021

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021