W Nisku

Święto Wojska Polskiego w Nisku

Święto Wojska Polskiego w Nisku

Uroczysty apel, honorowi goście, wręczenie listów gratulacyjnych i nominacji – tak obchodzono Święto Wojska Polskiego w Nisku.

Co roku na terenie niżańskiego garnizonu organizowany jest uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego. W tegorocznych obchodach uczestniczyli żołnierze z 16 Tczewskiego Batalionu Saperów i 3 Batalionu Inżynieryjnego, cywilni pracownicy jednostki oraz przedstawiciele władz samorządowych i mundurowych.

-Szanowni Państwo, 15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej, siły zbrojne RP obchodzą swoje święto, święto Wojska Polskiego. To właśnie w ten dzień, 96 lat temu, w 1920 roku rozegrała się Bitwa Warszawska. Dla uczczenia tak ważnego dnia chylimy czoła nad bohaterami tamtych dni. Nie pozwólmy również zapomnieć o wielu innych pokoleniach Polaków składających ofiarę w walce o niepodległość i nienaruszalność granic naszego państwa. Nosząc w pamięci chwalebną przyszłość jesteśmy zobowiązani pamiętać również o teraźniejszości, o wyzwaniach jakie stawiane są przed wojskiem – mówił dowódca niżańskiego garnizonu ppłk Zbigniew Drożdżewski.

Uroczystość w jednostce byłą okazją do złożenia życzeń, wręczenia odznaczeń, nagród i wyróżnień dla zasłużonych żołnierzy i pracowników administracji wojskowej. Szereg żołnierzy decyzją Ministra Obrony Narodowej oraz dowódców batalionów otrzymało nominacje na wyższe stopnie, m.in. starszego chorążego, młodszego chorążego, sierżanta, plutonowego, kaprala, szeregowego. Wszystkim zaproszonym gościom wręczone zostały pamiątkowe ryngrafy.
Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia w rocznicę zwycięskiej bitwy na przedpolach Warszawy, kiedy to polska armia odniosła zwycięstwo nad armią bolszewicką w 1920 roku.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Nisko na ścieżce dynamicznego rozwoju – Fundusze Norweskie

rni24.eu15 lipca 2021

Będzie nowa droga pomiędzy ulicami Reymonta i Głowackiego

rni24.eu9 lipca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wieczór wspomnień

rni24.eu8 lipca 2021