W Nisku

Święto Wojska Polskiego w Nisku

Święto Wojska Polskiego w Nisku

Uroczysty apel, honorowi goście, wręczenie listów gratulacyjnych i nominacji – tak obchodzono Święto Wojska Polskiego w Nisku.

Co roku na terenie niżańskiego garnizonu organizowany jest uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego. W tegorocznych obchodach uczestniczyli żołnierze z 16 Tczewskiego Batalionu Saperów i 3 Batalionu Inżynieryjnego, cywilni pracownicy jednostki oraz przedstawiciele władz samorządowych i mundurowych.

-Szanowni Państwo, 15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej, siły zbrojne RP obchodzą swoje święto, święto Wojska Polskiego. To właśnie w ten dzień, 96 lat temu, w 1920 roku rozegrała się Bitwa Warszawska. Dla uczczenia tak ważnego dnia chylimy czoła nad bohaterami tamtych dni. Nie pozwólmy również zapomnieć o wielu innych pokoleniach Polaków składających ofiarę w walce o niepodległość i nienaruszalność granic naszego państwa. Nosząc w pamięci chwalebną przyszłość jesteśmy zobowiązani pamiętać również o teraźniejszości, o wyzwaniach jakie stawiane są przed wojskiem – mówił dowódca niżańskiego garnizonu ppłk Zbigniew Drożdżewski.

Uroczystość w jednostce byłą okazją do złożenia życzeń, wręczenia odznaczeń, nagród i wyróżnień dla zasłużonych żołnierzy i pracowników administracji wojskowej. Szereg żołnierzy decyzją Ministra Obrony Narodowej oraz dowódców batalionów otrzymało nominacje na wyższe stopnie, m.in. starszego chorążego, młodszego chorążego, sierżanta, plutonowego, kaprala, szeregowego. Wszystkim zaproszonym gościom wręczone zostały pamiątkowe ryngrafy.
Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia w rocznicę zwycięskiej bitwy na przedpolach Warszawy, kiedy to polska armia odniosła zwycięstwo nad armią bolszewicką w 1920 roku.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021