W Nisku

Święto Wojska Polskiego w Nisku

Święto Wojska Polskiego w Nisku

Uroczysty apel, honorowi goście, wręczenie listów gratulacyjnych i nominacji – tak obchodzono Święto Wojska Polskiego w Nisku.

Co roku na terenie niżańskiego garnizonu organizowany jest uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego. W tegorocznych obchodach uczestniczyli żołnierze z 16 Tczewskiego Batalionu Saperów i 3 Batalionu Inżynieryjnego, cywilni pracownicy jednostki oraz przedstawiciele władz samorządowych i mundurowych.

-Szanowni Państwo, 15 sierpnia w rocznicę Bitwy Warszawskiej, siły zbrojne RP obchodzą swoje święto, święto Wojska Polskiego. To właśnie w ten dzień, 96 lat temu, w 1920 roku rozegrała się Bitwa Warszawska. Dla uczczenia tak ważnego dnia chylimy czoła nad bohaterami tamtych dni. Nie pozwólmy również zapomnieć o wielu innych pokoleniach Polaków składających ofiarę w walce o niepodległość i nienaruszalność granic naszego państwa. Nosząc w pamięci chwalebną przyszłość jesteśmy zobowiązani pamiętać również o teraźniejszości, o wyzwaniach jakie stawiane są przed wojskiem – mówił dowódca niżańskiego garnizonu ppłk Zbigniew Drożdżewski.

Uroczystość w jednostce byłą okazją do złożenia życzeń, wręczenia odznaczeń, nagród i wyróżnień dla zasłużonych żołnierzy i pracowników administracji wojskowej. Szereg żołnierzy decyzją Ministra Obrony Narodowej oraz dowódców batalionów otrzymało nominacje na wyższe stopnie, m.in. starszego chorążego, młodszego chorążego, sierżanta, plutonowego, kaprala, szeregowego. Wszystkim zaproszonym gościom wręczone zostały pamiątkowe ryngrafy.
Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia w rocznicę zwycięskiej bitwy na przedpolach Warszawy, kiedy to polska armia odniosła zwycięstwo nad armią bolszewicką w 1920 roku.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021