Kronika Policyjna

Świadek pomógł zatrzymać pijanego kierowcę

Świadek pomógł zatrzymać pijanego kierowcę

2,5 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który wczoraj przyjechał na zakupy do sklepu w Racławicach. Został zauważony przez jadącego za nim kierowcę, po tym jak omal nie zderzył się czołowo z pojazdem jadącym z naprzeciwka. Policjanci zatrzymali kierowcę opla i jego prawo jazdy. Samochód został odholowany na policyjny parking.

Nietrzeźwi kierowcy nadal stanowią na drogach największe zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Bardzo często w ich zatrzymaniu pomagają policjantom czujni kierowcy. W większości przypadków ich podejrzenia, co do stanu trzeźwości kierowców, których zgłoszenie dotyczy są potwierdzone przez funkcjonariuszy.

Wczoraj wieczorem, policjanci otrzymali zgłoszenie o pijanym kierowcy, poruszającym się drogą krajową nr 77 w Racławicach. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący oplem nagle zjechał na przeciwległy pas i omal nie zderzył się z pojazdem jadącym z naprzeciwka. Stwarzał też bezpośrednie zagrożenie dla innych kierowców. Jadący za nim mieszkaniec Grodziska Dolnego powiadomił policję, a gdy mężczyzna zajechał na parking sklepowy, zgłaszający pojechał za nim i pozostał na parkingu do przyjazdu policji. Kiedy mężczyzna wyszedł ze sklepu został zatrzymany przez mundurowych.

Jak się okazało, 44-letni mieszkaniec Racławic przyjechał do sklepu po artykuły spożywcze oraz alkohol. Był pod widocznym działaniem alkoholu. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Moment wjazdu kierowcy opla na parking sklepowy został zarejestrowany również na kamerach monitoringu.

Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę oraz jego prawo jazdy. Samochód, którym się poruszał został zabezpieczony na parkingu policyjnym.

 

 

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Niska

rni24.eu24 marca 2021