sport

Sukces Voster ATS Team w wyścigu CCC Tour

Sukces Voster ATS Team w wyścigu CCC Tour

Ekipa kolarska ze Stalowej Woli zapisuje wyścig CCC Tour Grody Piastowskie na swoje konto. Zwyciężył Maciej Paterski, a Szymon Rekita był trzeci w klasyfikacji końcowej. Voster ATS Team został również najlepszą drużyną zmagań.

Bilans ścigania na dolnośląskich szosach jest dla kolarzy Voster ATS więcej niż satysfakcjonujący: pierwsze i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, dwa wygrane etapy, wygrana klasyfikacja drużynowa i punktowa. Co więcej, umocnili się jako drużyna i dali pokaz zgodnej, zespołowej pracy, która przynosi efekty.

Wyścig otworzyło kryterium rozgrywane na legnickim rynku. Paterski wywalczył tam czwarte miejsce. Prolog był rozgrzewką przed dalszą częścią rywalizacji.

W piątek kolarze do pokonania mieli płaski etap z Polkowic do Głogowa, gdzie na kresce najszybszy był Patryk Stosz, a rozprowadzający go Maciej Paterski wpadł jako trzeci na linię mety.

Drugi, „królewski” etap wyłonił najmocniejszych zawodników w stawce. Na trasie do pokonania było osiem premii górskich. W połowie odcinka wyselekcjonowała się 6-osobowa grupa, w której Voster ATS Team miał Paterskiego i Rekitę, a towarzyszyli im: Immanuel Stark, Piotr Brożyna, Jakub Kaczmarek i Tomasz Budziński. Atak Niemca pod Przełęcz Jugowską przeprowadził kolejną selekcję, by ostatecznie atakujący pozostał sam z naszymi zawodnikami. Na ostatnim podjeździe Maćka Paterskiego złapał kryzys, ale dzięki ogromnej woli walki mistrz Polski doścignął z powrotem 2-osobową czołówkę.

Na mecie drugiego etapu w Dzierżoniowie ostatniego ataku próbował Immanuel Stark, jednak ostatecznie to Paterski i Rekita wjechali przed nim na metę. Pierwszy z nich założył koszulkę lidera i mógł cieszyć się dobrą sytuacją przed finałowym odcinkiem.

W niedzielę rozegrano etap wokół Jawora. Drużyna Voster ATS cały czas kontrolowała sytuację i osłaniała lidera. Uciekający Piotr Brożyna został złapany na ostatnich kilometrach, a o zwycięstwo etapowe walczyła grupka 25 zawodników. Najszybszy okazał się tego dnia Jakub Kaczmarek, a Maciej Paterski zafiniszował na trzecim miejscu.

Na mecie Paterski nie krył radości – zwłaszcza, że choć wielokrotnie próbował, był to dla niego pierwszy wygrany CCC Tour Grody Piastowskie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło Voster ATS Team

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sport

Więcej w sport

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Odbył się XXXI Memoriał Szachowy Jana Gietki

rni24.eu4 października 2021

Tour of South Bohemia: Stosz czwarty na zakończenie

rni24.eu13 września 2021

Voster ATS Team gotowy do startu w Czechach

rni24.eu9 września 2021

Ściganie w Rumunii udane dla Voster ATS Team

rni24.eu6 września 2021

Ściganie w Rumunii udane dla Voster ATS Team

rni24.eu6 września 2021

Podium Rekity na „królewskim” etapie Turul Romaniei

rni24.eu3 września 2021

Jeżowe – Pobiegli Tropem Wilczym

rni24.eu23 sierpnia 2021