W Nisku

Strażacy z Ulanowa i Bielin mają nowy sprzęt

Strażacy z Ulanowa i Bielin mają nowy sprzęt

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Ulanowa i Bielin wzbogacili się o nowy sprzęt. Strażacy z Bielin dostali wysokiej klasy sprzęt hydrauliczny, natomiast strażacy z Ulanowa – pilarkę spalinową.

Agregat, nożyce, rozpieracz ramieniowy i dwa rozpieracze kolumnowe otrzymała OSP Bieliny. To profesjonalny zestaw narzędzi hydraulicznych przeznaczony do ratownictwa drogowego, dlatego jego cena nie jest mała. Ten, który trafił do Bielin kosztował ponad 44 tys. zł. Cześć pieniędzy strażacy wygospodarowali z własnego budżetu. 22 tys. zł strażakom dołożyła Gmina Ulanów. Resztę pieniędzy pozyskano z dotacji od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu i Nadleśnictwa Rudnik.

Strażacy zdecydowali się na zakup sprzętu ponieważ jednostka przygotowuje się do wstąpienia do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. A system ten, stawia wysokie wymagania pod względem poziomu wyszkolenia ratowników, łączności i wyposażenia w profesjonalny sprzęt.

Zestaw narzędzi strażakom przekazał burmistrz Stanisław Garbacz. Natomiast sprzęt dla strażaków z Ulanowa przekazał Kamil Kalinka Dyrektor WORD. Obecni na spotkaniu byli również: bryg. mgr inż. Krzysztof Skrzypek Komendant Powiatowy PSP w Nisku, Kamil Kalinka Dyrektor WORD w Tarnobrzegu, Ireneusz Hołodniak Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik, Robert Bednarz Starosta Niżański, Edward Małek Przewodniczący Rady Miejskiej, Magdalena Hasiak Sekretarz Gminy, Zbigniew Brzozowski Gminny Komendant OSP.

A. Piotrowska/Gmina Ulanów

IMG_5645

IMG_5660 IMG_5676

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021