
Gaszenie pożaru, ewakuacja uwięzionych osób, udzielenie pierwszej pomocy – to tylko część ćwiczeń jakie przeprowadzili wczoraj strażacy w Rudniku nad Sanem.
Strażacy ochotnicy z gminy Rudnik nad Sanem wzięli udział w gminnych ćwiczeniach pożarniczych, które odbyły się w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.
Przed przystąpieniem do ćwiczeń odbyła się kontrola samochodów bojowych oraz ich wyposażenia przeprowadzona przez zespół z Komendy Powiatowej PSP w Nisku. Po kontroli samochody udały się na punkt koncentracji na ul. Grunwaldzkiej skąd alarmowo jednostki udawały się na miejsce ćwiczeń. Ćwiczenia składały się z 2 epizodów.
W pierwszym wybuchł pożar w budynku internatu, zostają uwięzione 2 osoby na 2 piętrze. Sprawcy podpalenia uciekają i są ścigani przez Policję. Jeden z nich wskakuje do rzeki i straż musi pomóc Policji go wydobyć na brzeg. W drugim epizodzie 2 sprawca podpalenia uderza skradzionym samochodem w drzewo i zostaje uwięziony w środku. Straż musi go uwolnić i udzielić pierwszej pomocy.
Rdnicka OSP jako pierwsza przybyła ma miejsce pożaru, musiała zlokalizować pożar, odszukać osoby poszkodowane. Po skończeniu działań gaśniczych strażacy musieli uwolnić osobę z rozbitego samochodu. Podczas ćwiczeń łódź zabezpieczała działania wodne, a jeden z druhów był pływającym w rzece pozorantem.
W ćwiczeniach wzięło udział 10 policjantów, OSP Rudnik GCBA, GLM i ponton, OSP Kopki GBA, OSP Przędel GCBA, OSP Przędel Kolonia GBA, GLM, Łódź. JRG Nisko GBA, GLBARt, SH 25.
źródło: FB OSP Rudnik nad Sanem
Facebook
RSS