W Nisku

Strażackie ćwiczenia w rudnickim SOSW

Strażackie ćwiczenia w rudnickim SOSW

Gaszenie pożaru, ewakuacja uwięzionych osób, udzielenie pierwszej pomocy – to tylko część ćwiczeń jakie przeprowadzili wczoraj strażacy w Rudniku nad Sanem.

Strażacy ochotnicy z gminy Rudnik nad Sanem wzięli udział w gminnych ćwiczeniach pożarniczych, które odbyły się w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego.

Przed przystąpieniem do ćwiczeń odbyła się kontrola samochodów bojowych oraz ich wyposażenia przeprowadzona przez zespół z Komendy Powiatowej PSP w Nisku. Po kontroli samochody udały się na punkt koncentracji na ul. Grunwaldzkiej skąd alarmowo jednostki udawały się na miejsce ćwiczeń. Ćwiczenia składały się z 2 epizodów.

W pierwszym wybuchł pożar w budynku internatu, zostają uwięzione 2 osoby na 2 piętrze. Sprawcy podpalenia uciekają i są ścigani przez Policję. Jeden z nich wskakuje do rzeki i straż musi pomóc Policji go wydobyć na brzeg. W drugim epizodzie 2 sprawca podpalenia uderza skradzionym samochodem w drzewo i zostaje uwięziony w środku. Straż musi go uwolnić i udzielić pierwszej pomocy.

Rdnicka OSP jako pierwsza przybyła ma miejsce pożaru, musiała zlokalizować pożar, odszukać osoby poszkodowane. Po skończeniu działań gaśniczych strażacy musieli uwolnić osobę z rozbitego samochodu. Podczas ćwiczeń łódź zabezpieczała działania wodne, a jeden z druhów był pływającym w rzece pozorantem.

W ćwiczeniach wzięło udział 10 policjantów, OSP Rudnik GCBA, GLM i ponton, OSP Kopki GBA, OSP Przędel GCBA, OSP Przędel Kolonia GBA, GLM, Łódź. JRG Nisko GBA, GLBARt, SH 25.

źródło: FB OSP Rudnik nad Sanem

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

Bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców i pracowników

rni24.eu9 lutego 2021