Fotorelacje

Stój między najlepszymi dyskobolami na świecie

Stój między najlepszymi dyskobolami na świecie

Bartłomiej Stój reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria Stalowa Wola wziął udział w VII Memoriale Kamili Skolimowskiej, który odbył się na PGE Narodowy w Warszawie.

To już drugi udział z rzędu dyskobola w tej imprezie. Uzyskał wynik 61.55 m, co uplasowało go na 4. pozycji, tej najgorszej dla sportowców. Jednak było to dla Bartka bardzo dobre miejsce. Znalazł się tuż za srebrnym medalistą z Rio Piotrem Małachowskim, który zajął 3. miejsce ( 63.60 m). Stój był natomiast lepszy od brązowego medalisty tegorocznych Igrzysk Olimpijskich, Daniela Jasińskiego z Niemiec, który rzucił dyskiem na odległość 60.58 i zajął 5. miejsce.

Od początku tego sezony cały czas zawodnik KKS Victoria Stalowa Wola prezentuje dobrą formę i utrzymuje granicę rzutów powyżej 60 m.

– Atmosfera na memoriale była niesamowita. Duże warzenie robiła liczba osób, która przyszła oglądać to wydarzenie, ich doping bardzo pomagał. Cieszę się, że mogłem wystąpić razem z najlepszymi dyskobolami na świecie. Sądzę, że gdyby dach stadionu był otwarty, to wiatr pomógł by nie tylko mi, ale także innym zawodnikom – mówi Bartłomiej Stój.

Podczas VII Memoriału Kamili Skolimowskiej widzowie byli świadkami pobicia rekordu świata przez Anitę Włodarczyk, która rzuciła młotem na odległość 82.98.

Była to też historyczna chwila dla dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Majewskiego, który po raz ostatni w swojej sportowej karierze pchnął kulą.

Tego dnia także i inni sportowcy oddali hołd Kamili Skolimowskiej. Widzowie mogli obejrzeć takie konkurencje takie jak: skok o tyczce, skok wzwyż, biegi na 100 i 110 m przez płotki, bieg na 100 m. Startowali również sportowcy niepełnosprawni. Oni podczas memoriału otrzymali oficjalnie nominacje paraolimpijskie.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Muzyczna uczta dla wielbicieli klasyki i organowego brzemienia

rni24.eu6 września 2021

Zima w Nisku

rni24.eu26 stycznia 2021

Tydzień na budowie S19 -Fotorelacja

rni24.eu4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

rni24.eu30 lipca 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020

Budowa obwodnicy Nisko – Stalowa Wola. Fotorelacja

rni24.eu14 maja 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017