W Nisku

Starosta “MYŚLI” co zrobić z pijanym inspektorem?

Starosta “MYŚLI” co zrobić z pijanym inspektorem?

Tadeusz Pawęzka Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nisku, 10 czerwca rozbił służbowe auto. Jak się okazało był pijany. Miał 2,9 promila alkoholu w organizmie. Podobno nie zdarzyło się to po raz pierwszy. Jakie teraz poniesie konsekwencje? Czy zostanie odwołany ze stanowiska czy zwolniony dyscyplinarnie? Oto zapytaliśmy Roberta Bednarza starostę powiatu niżańskiego, a także Wojewodę Podkarpackiego. 

Bezpośredni przełożony Tadeusza Pawęzki, czyli starosta był zaskoczony zaistniałą sprawą.

-Sytuacja taka, od chwili kiedy sprawuję urząd Starosty Niżańskiego, od 1 grudnia 2014 r. wydarzyła się po raz pierwszy i nigdy wcześniej nie miałem żadnych niepokojących sygnałów o skłonnościach pana inspektora do nadużywania alkoholu – mówi Robert Bednarz.

23

Dodaje, że takie zachowanie jest na pewno naganne, niedopuszczalne i nie powinno się w ogóle zdarzyć.
Jakie konsekwencje poniesie powiatowy inspektor jeszcze nie wiadomo. Starosta tłumaczy, że wszelkie działania muszą być uzgodnione z Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie
-Co do rodzaju tych konsekwencji, to będą one zależały od urzędowego potwierdzenia zdarzenia z udziałem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Nisku. Na ten moment posiadamy wiedzę zaczerpniętą tylko z mediów – mówi Robert Bednarz.

12

Jak wyjaśnia Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego w związku z tym wydarzeniem dotyczącym niżańskiego inspektora, wojewoda zwróci się do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i do starosty z prośbą o przedstawienie szczegółowej informacji, w tym dotyczącej zastosowywanych rozwiązań w tej sprawie.

21

Wyjaśnia jednocześnie, że procedura powołania i odwołania powiatowego inspektora obydwa się w następujący sposób. Starosta wybiera powiatowego inspektora spośród co najmniej trzech kandydatów, których wskazuje wojewódzki inspektor. Decyzję o odwołaniu inspektora podejmuje starosta po wcześniejszych uzgodnieniach z Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego lub na jego wniosek.

Miejmy nadzieję iż sprawa nie zostanie zamieciona pod ‘DYWAN’ , gdyż jak wiadomo Pan inspektor oraz Starosta Niżański startowali z jednego ugrupowania w ostatnich wyborach samorządowych. Zaskakującą informacją jest też, iż Pan starosta o łamaniu prawa dowiaduje się z mediów, i nie wie co się dzieje na jego “PODWÓRKU”.

26

Weronika Przestój

13 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Jolanta Kaczmarska-Waltos dziennikarka z Chicago odwiedziła Nisko

rni24.eu19 kwietnia 2021

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021