W Nisku

Starosta „MYŚLI” co zrobić z pijanym inspektorem?

Starosta „MYŚLI” co zrobić z pijanym inspektorem?

Tadeusz Pawęzka Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Nisku, 10 czerwca rozbił służbowe auto. Jak się okazało był pijany. Miał 2,9 promila alkoholu w organizmie. Podobno nie zdarzyło się to po raz pierwszy. Jakie teraz poniesie konsekwencje? Czy zostanie odwołany ze stanowiska czy zwolniony dyscyplinarnie? Oto zapytaliśmy Roberta Bednarza starostę powiatu niżańskiego, a także Wojewodę Podkarpackiego. 

Bezpośredni przełożony Tadeusza Pawęzki, czyli starosta był zaskoczony zaistniałą sprawą.

-Sytuacja taka, od chwili kiedy sprawuję urząd Starosty Niżańskiego, od 1 grudnia 2014 r. wydarzyła się po raz pierwszy i nigdy wcześniej nie miałem żadnych niepokojących sygnałów o skłonnościach pana inspektora do nadużywania alkoholu – mówi Robert Bednarz.

23

Dodaje, że takie zachowanie jest na pewno naganne, niedopuszczalne i nie powinno się w ogóle zdarzyć.
Jakie konsekwencje poniesie powiatowy inspektor jeszcze nie wiadomo. Starosta tłumaczy, że wszelkie działania muszą być uzgodnione z Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie
-Co do rodzaju tych konsekwencji, to będą one zależały od urzędowego potwierdzenia zdarzenia z udziałem Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Nisku. Na ten moment posiadamy wiedzę zaczerpniętą tylko z mediów – mówi Robert Bednarz.

12

Jak wyjaśnia Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy Wojewody Podkarpackiego w związku z tym wydarzeniem dotyczącym niżańskiego inspektora, wojewoda zwróci się do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i do starosty z prośbą o przedstawienie szczegółowej informacji, w tym dotyczącej zastosowywanych rozwiązań w tej sprawie.

21

Wyjaśnia jednocześnie, że procedura powołania i odwołania powiatowego inspektora obydwa się w następujący sposób. Starosta wybiera powiatowego inspektora spośród co najmniej trzech kandydatów, których wskazuje wojewódzki inspektor. Decyzję o odwołaniu inspektora podejmuje starosta po wcześniejszych uzgodnieniach z Wojewódzkim Inspektorem Nadzoru Budowlanego lub na jego wniosek.

Miejmy nadzieję iż sprawa nie zostanie zamieciona pod 'DYWAN’ , gdyż jak wiadomo Pan inspektor oraz Starosta Niżański startowali z jednego ugrupowania w ostatnich wyborach samorządowych. Zaskakującą informacją jest też, iż Pan starosta o łamaniu prawa dowiaduje się z mediów, i nie wie co się dzieje na jego „PODWÓRKU”.

26

Weronika Przestój

13 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021