W Nisku

SROKA SPISANY NA STRATY?

SROKA SPISANY NA STRATY?

W dogrywce w wyborach na burmistrza w Nisku aktywniejszy wydaje się Józef Sroka z PiS-u. Jego konkurent Waldemar Ślusarczyk zachowuje się tak, jakby wybory były już rozstrzygnięte.

Nie wiadomo czy rozstrzygnięte na korzyść, czy na niekorzyść Ślusarczyka. Nie chcemy się wtrącać, ale sztabowi Ślusarczyka i jemu samemu powiemy tylko “róbta tak dalej!”. Inny problem ma kandydat PiS-u. On sam zachowuje się tak pewnie, jakby wybory już wygrał. Jednak patrząc na jego kampanię można mieć co do tego wątpliwości. Przewidywaliśmy, że w związku z drugą turą w Nisku zacznie się najazd pisowskich dygnitarzy, którzy mieliby swojego dotychczas niewybieralnego kandydata choćby kolanem dopchnąć na fotel burmistrza. I owszem, dygnitarze przyjeżdżają, ale są to dygnitarze jakby gorszego sortu. No bo kto przyjechał do Niska? Jakiś wiceminister sportu, którego nikt nie zna i chyba ma możliwości proporcjonalne do znajomości jego nazwiska. My również nie będziemy sobie jego nazwiskiem zawracać głowy.

Przyjechał też marszałek sejmu Marek Kuchciński, który w Nisku chyba miał robić za gwiazdę pisowskiej polityki. Jednak Kuchciński jeżeli jest gwiazdą, to raczej spadającą. Plamę jaką PiS dał w Przemyślu, gdzie nie potrafiono zebrać podpisów i zarejestrować list w dwóch okręgach, obciążają Kuchcińskiego, a przecież Przemyśl uważano za jego matecznik. Wobec tego dlaczego nie przyjechał Jarosław Kaczyński? Lider PiS-u był w Przemyślu, Sanoku i Mielcu i raczej nic nie stało na przeszkodzie, żeby wpadł do Niska. Dlaczego Nisko pominięto? Wydaje się nam, że sposób myślenia w PiS jest następujący. Kaczyński ma w PiS status nadczłowieka. Dlatego nie może się kojarzyć z przegraną. Tam gdzie stąpa wódz Jarek PiS musi odnosić zwycięstwa. Jednak życie nie jest takie proste i są takie miejsca w których nawet jak Kaczyński będzie zawzięcie tupał, to nic to nie da i PiS nie wygra. Do takich miejsc Kaczyński nie jeździ. Do takich miejsc posyła się dygnitarzy gorszego sortu, jak Kuchciński. Jak Kuchciński przyjedzie do Niska, a Sroka przegra, to będzie na Kuchcińskiego. Jedna więcej przegrana z winy Kuchcińskiego nikogo nie zdziwi, a tylko przyspieszy kopa do parlamentu europejskiego. W ten sposób majestat Kaczyńskiego nie ucierpi, Kuchciński też w sumie zadowolony, bo dieta z Brukseli osłodzi niejedną porażkę.

No ale gdzie w tym Józef Sroka? Czyżby wodzowie PiS-u spisali go na straty? To pytanie musi na razie pozostać bez ostatecznej odpowiedzi, ale jakaś wymowa faktów już jest.

Agata Pachuta

19 komentarzy

Komentarze

 1. TADEK

  30 października 2018 at 15:28

  ta politycy przyjezdzaja na pokazuwe,zaplaca dlugi ich w szpitalu odnowia areszt ,,jak mowili a ludzi pozbyli pracy i dzis musza dojezdzac do rzeszowa itp,powiat z aresztu zrobil biura . .skandal!!!!!!!!!!!!!!!!nisko z mapy zniknie niedlugo,obejma wladze wyzwalniaja ludzi i postawia swoich

 2. Róża

  30 października 2018 at 16:40

  Głosujmy wszyscy na pana Waldemara, on będzie lepszym burmistrzem. Posiada doświadczenie, kompetencje, jest związany z Niskiem. Panie Waldemarze trzymamy kciuki!!!!!Powodzenia w niedzielę.!!!!!!

 3. Smile

  30 października 2018 at 17:08

  W Raclawicach koło Arki zniszczony zamalowany farbą baner P. Slusarczyka. Tak po katolicku czerwoną farbą…

 4. tofi

  30 października 2018 at 17:57

  Kampania Waldemara prowadzona jest wsród ludzi, mądrych wyborców bez fleszy kamer itp już jeden kandydat był wykreowany przez media i gdzie teraz jest?Jestem przekonany że taki pomysł a nie inny prowadzonej przez nas kampanii przyniesie spodziewany dla nas i dla Waldemara Ślusarczyka sukces.
  Andrzej Tofilski

  • Anna

   30 października 2018 at 22:19

   A co? Kampania Sroki jest dla kogo? Nie dla mądrych? Zastanów się co piszesz, bo obrażasz wiele osób.

   • weronika

    30 października 2018 at 22:49

    Myśle że to blędna interpretacja niektórych stwierdzeń

  • rene

   5 listopada 2018 at 03:09

   brawo

 5. Anna

  30 października 2018 at 22:15

  Ślusarczyk był Przewodniczącym Rady , czyli rządził. Kidy zostanie burmistrzem będzie kontynuował to co było. Sroka się chociaż jeszcze stara o elektorat i organizuje spotkania, ściąga kogo się da, czyli zależy mu na wyborcach. I co na ten temat sądzić?

 6. zsr

  31 października 2018 at 08:17

  Z tego co się doczytałem to w Nisku w składzie Rady PIS wygrał ma 12 radnych, Ziemia Niżańska 7, Aktywne Nisko 3 i Z Błażejem Borowcem 2.
  Waldemar wygrał, ale tylko 211 głosami.

  • krzychu

   31 października 2018 at 08:58

   nie 12 ale 9

 7. 1213

  31 października 2018 at 08:18

  Tak jak “tofi” obecna władza w Nisku i cały Komitet traktuje ludzi – bo wg nich mądrzy to tylko urzędnicy ich rodziny oraz osoby pracujące w jednostkach miasta, a inni to kto? MAM DOŚĆ TAKIEGO TRAKTOWANIA i przepychania na siłę mimo sprzeciwu mieszkańców inwestycji takich jak np. maszt telefonii komórkowej w Nowosielcu za przyzwoleniem i pomocą “urzędników” Gminy.

 8. Tedi

  1 listopada 2018 at 15:10

  Tak masz racie głosujemy na Waldemara Slu to jest gosn na poziomie

 9. Tedi

  1 listopada 2018 at 15:15

  A sroka komu pomug nie przypominam sobie.

  A Waldemar mi pomug to jemu też cze a pomuc głosujcie wszyscy na Waldemara Slusarczyka nie dajcie się sroce…….

 10. ted1

  2 listopada 2018 at 07:58

  Ja osobiście uważam że walka o fotel Burmistrza będzie bardzo wyrównana , są to mocni kandydaci , doświadczeni . Ja decyduję się stawiać na Pana Srokę Józefa , gdyż może liczyć na poparcie ministrów rządu Pana Premiera Morawieckiego, Marszałka Województwa Pana Ortyla oraz na posłów goszczących ostatnio w Nisku. Zachęcam do tego samego Państwa. Z poważaniem.

 11. mietek

  2 listopada 2018 at 15:05

  dosyc klamstw i bajek pana sroki

 12. ser

  2 listopada 2018 at 18:51

  Panie ted1. Czy PiS dzieli ludzi na lepszych i gorszych ??? Jeżeli wybory wygra Ślusarczyk to nasze Nisko nie dostanie pieniędzy od rządu czy marszałka ??? Przecież my wszyscy jesteśmy Polakami, bez względu na to jakie mamy poglądy. Jak się to pańskie rozumowanie ma do zrównoważonego rozwoju Ojczyzny ??? Ci, którzy akurat nie sympatyzują z PiS-em nie zasługują na pomoc Państwa i Marszałka ??? Zajebista kampania dla Pana Sroki… Co mają powiedzieć teraz mieszkańcy gminy Pysznica ???

  JA 4 LISTOPADA GŁOSUJĘ NA PANA ŚLUSARCZYKA. TAK TEŻ TWIERDZI BARDZO WIELU MOICH ZNAJOMYCH.

 13. niko

  2 listopada 2018 at 21:59

  nurtuje mnie jedna sprawa,czemu pan sroka i pis tak walcza pala sie !!!!!!!!!malo nie wejda w czlowieka,mnie to lotto ta polityka i nie ladnie,zamiast zebrac sie skumulowac o dobro naszej gminy jest walka i to ze strony pisu poprostu to widac,tak naprawde co zrobil w 4 lata powiat dla kogo??wstawili swoje osoby na stanowiska pracy ,innych zwolinili albo dali nizej schodek,pokazuwa w nisku zdjecia teraz !co nam dacie jakie pieniadze ! wstyd kto kolwiek bedzie maja prawo dac i tyle

 14. ted1

  2 listopada 2018 at 22:38

  Do komentarza SER.
  Ja też chciałbym żeby tak było , jak zostało przez Pana zasugerowane.Masz dobry pomysł, masz na to trochę wkładu własnego , pisz projekt i licz że zostanie on zaakceptowany wyżej. A tam się okazuje iż podobnych wniosków jest dwa razy więcej niż mają na to środków finansowych. I co wówczas. Ano trzeba mieć po prostu plecy i to wszystko. Więc co mam jeszcze pisać . Rozwiązanie samo się nasuwa – poprzyjmy Pana Józka Srokę i rozliczajmy. Pozdrawiam.

 15. Janek

  5 listopada 2018 at 10:00

  Wyniki: Ślusarczyk Waldemar – 3969, Sroka Józef – 3403.
  Gratulacje dla nowego burmistrza Niska. Lekko nie było. Mieszkańcy nie dali się nabrać na nachalną politykę pisowską.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Nowe zakażenie w powiecie niżańskim

rni24.eu4 sierpnia 2020

Tegoroczne Dni Niska odwołane !

rni24.eu4 sierpnia 2020

Pożegnanie długoletnich pracownic Starostwa Powiatowego w Nisku

rni24.eu4 sierpnia 2020

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

rni24.eu4 sierpnia 2020

Informacja z obrad XXIV Sesji Rady Powiatu Niżańskiego

rni24.eu3 sierpnia 2020

Uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

rni24.eu31 lipca 2020

Patryk Stosz triumfuje w Tour of Bulgaria

rni24.eu31 lipca 2020

Stanowisko Burmistrza w sprawie drogi ekspresowej S-74

rni24.eu30 lipca 2020

Niżańscy krótkofalowcy w Mistrzostwach Świata 2020

rni24.eu30 lipca 2020