W Nisku

SROKA SPISANY NA STRATY?

SROKA SPISANY NA STRATY?

W dogrywce w wyborach na burmistrza w Nisku aktywniejszy wydaje się Józef Sroka z PiS-u. Jego konkurent Waldemar Ślusarczyk zachowuje się tak, jakby wybory były już rozstrzygnięte.

Nie wiadomo czy rozstrzygnięte na korzyść, czy na niekorzyść Ślusarczyka. Nie chcemy się wtrącać, ale sztabowi Ślusarczyka i jemu samemu powiemy tylko „róbta tak dalej!”. Inny problem ma kandydat PiS-u. On sam zachowuje się tak pewnie, jakby wybory już wygrał. Jednak patrząc na jego kampanię można mieć co do tego wątpliwości. Przewidywaliśmy, że w związku z drugą turą w Nisku zacznie się najazd pisowskich dygnitarzy, którzy mieliby swojego dotychczas niewybieralnego kandydata choćby kolanem dopchnąć na fotel burmistrza. I owszem, dygnitarze przyjeżdżają, ale są to dygnitarze jakby gorszego sortu. No bo kto przyjechał do Niska? Jakiś wiceminister sportu, którego nikt nie zna i chyba ma możliwości proporcjonalne do znajomości jego nazwiska. My również nie będziemy sobie jego nazwiskiem zawracać głowy.

Przyjechał też marszałek sejmu Marek Kuchciński, który w Nisku chyba miał robić za gwiazdę pisowskiej polityki. Jednak Kuchciński jeżeli jest gwiazdą, to raczej spadającą. Plamę jaką PiS dał w Przemyślu, gdzie nie potrafiono zebrać podpisów i zarejestrować list w dwóch okręgach, obciążają Kuchcińskiego, a przecież Przemyśl uważano za jego matecznik. Wobec tego dlaczego nie przyjechał Jarosław Kaczyński? Lider PiS-u był w Przemyślu, Sanoku i Mielcu i raczej nic nie stało na przeszkodzie, żeby wpadł do Niska. Dlaczego Nisko pominięto? Wydaje się nam, że sposób myślenia w PiS jest następujący. Kaczyński ma w PiS status nadczłowieka. Dlatego nie może się kojarzyć z przegraną. Tam gdzie stąpa wódz Jarek PiS musi odnosić zwycięstwa. Jednak życie nie jest takie proste i są takie miejsca w których nawet jak Kaczyński będzie zawzięcie tupał, to nic to nie da i PiS nie wygra. Do takich miejsc Kaczyński nie jeździ. Do takich miejsc posyła się dygnitarzy gorszego sortu, jak Kuchciński. Jak Kuchciński przyjedzie do Niska, a Sroka przegra, to będzie na Kuchcińskiego. Jedna więcej przegrana z winy Kuchcińskiego nikogo nie zdziwi, a tylko przyspieszy kopa do parlamentu europejskiego. W ten sposób majestat Kaczyńskiego nie ucierpi, Kuchciński też w sumie zadowolony, bo dieta z Brukseli osłodzi niejedną porażkę.

No ale gdzie w tym Józef Sroka? Czyżby wodzowie PiS-u spisali go na straty? To pytanie musi na razie pozostać bez ostatecznej odpowiedzi, ale jakaś wymowa faktów już jest.

Agata Pachuta

19 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021