W Nisku

SROKA SPISANY NA STRATY?

SROKA SPISANY NA STRATY?

W dogrywce w wyborach na burmistrza w Nisku aktywniejszy wydaje się Józef Sroka z PiS-u. Jego konkurent Waldemar Ślusarczyk zachowuje się tak, jakby wybory były już rozstrzygnięte.

Nie wiadomo czy rozstrzygnięte na korzyść, czy na niekorzyść Ślusarczyka. Nie chcemy się wtrącać, ale sztabowi Ślusarczyka i jemu samemu powiemy tylko “róbta tak dalej!”. Inny problem ma kandydat PiS-u. On sam zachowuje się tak pewnie, jakby wybory już wygrał. Jednak patrząc na jego kampanię można mieć co do tego wątpliwości. Przewidywaliśmy, że w związku z drugą turą w Nisku zacznie się najazd pisowskich dygnitarzy, którzy mieliby swojego dotychczas niewybieralnego kandydata choćby kolanem dopchnąć na fotel burmistrza. I owszem, dygnitarze przyjeżdżają, ale są to dygnitarze jakby gorszego sortu. No bo kto przyjechał do Niska? Jakiś wiceminister sportu, którego nikt nie zna i chyba ma możliwości proporcjonalne do znajomości jego nazwiska. My również nie będziemy sobie jego nazwiskiem zawracać głowy.

Przyjechał też marszałek sejmu Marek Kuchciński, który w Nisku chyba miał robić za gwiazdę pisowskiej polityki. Jednak Kuchciński jeżeli jest gwiazdą, to raczej spadającą. Plamę jaką PiS dał w Przemyślu, gdzie nie potrafiono zebrać podpisów i zarejestrować list w dwóch okręgach, obciążają Kuchcińskiego, a przecież Przemyśl uważano za jego matecznik. Wobec tego dlaczego nie przyjechał Jarosław Kaczyński? Lider PiS-u był w Przemyślu, Sanoku i Mielcu i raczej nic nie stało na przeszkodzie, żeby wpadł do Niska. Dlaczego Nisko pominięto? Wydaje się nam, że sposób myślenia w PiS jest następujący. Kaczyński ma w PiS status nadczłowieka. Dlatego nie może się kojarzyć z przegraną. Tam gdzie stąpa wódz Jarek PiS musi odnosić zwycięstwa. Jednak życie nie jest takie proste i są takie miejsca w których nawet jak Kaczyński będzie zawzięcie tupał, to nic to nie da i PiS nie wygra. Do takich miejsc Kaczyński nie jeździ. Do takich miejsc posyła się dygnitarzy gorszego sortu, jak Kuchciński. Jak Kuchciński przyjedzie do Niska, a Sroka przegra, to będzie na Kuchcińskiego. Jedna więcej przegrana z winy Kuchcińskiego nikogo nie zdziwi, a tylko przyspieszy kopa do parlamentu europejskiego. W ten sposób majestat Kaczyńskiego nie ucierpi, Kuchciński też w sumie zadowolony, bo dieta z Brukseli osłodzi niejedną porażkę.

No ale gdzie w tym Józef Sroka? Czyżby wodzowie PiS-u spisali go na straty? To pytanie musi na razie pozostać bez ostatecznej odpowiedzi, ale jakaś wymowa faktów już jest.

Agata Pachuta

19 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021