W Nisku

Srebrny medal oraz trzy nagrody specjalne dla Katarzyny Chrapko na „IWIS 2017”

Srebrny medal oraz trzy nagrody specjalne dla Katarzyny Chrapko na „IWIS 2017”

W tym roku, już po raz 11, została zorganizowana Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków „IWIS 2017”. Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy . Tegoroczna edycja odbyła się w dniach od 9 do 11 października 2017 roku, w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS, to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie, promujące wynalazczość i innowacje. Co roku na wystawie możemy spotkać wynalazców z ponad 25 państw świata, w tym m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji, Rumunii, Tajwanu i oczywiście z Polski. W wystawie prezentują swoje osiągnięcia zarówno instytuty badawcze, uniwersytety i politechniki, jak również innowacyjne przedsiębiorstwa i indywidualni wynalazcy.

DSC_0694

Dzięki zwycięstwu w Ogólnopolskim Konkursie o tytuł „Młodego Innowatora”, już po raz kolejny, Katarzyna Chrapko – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku, miała możliwość zaprezentowania, na tej prestiżowej wystawie, swojego wynalazku – innowacyjnego rozwiązania.

IMG_6319

Stoisko „Młodych wynalazców” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, nie tylko ze strony międzynarodowego jury, ale również ze strony zwiedzających i honorowych gości.

Podczas uroczystej Gali Finałowej Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków „IWIS 2017”, zostały wręczone medale i dyplomy za najlepsze wynalazki. Rozwiązanie niżańskiej licealistki otrzymało srebrny medal oraz trzy nagrody specjalne od Women’s Inventors Association „NOVA” in Bosnia and Herzegovina, Association of Portuguese Inventor’s Innovator’s & Creatives – APIICIS oraz Union of Inventors from Morocco OFEED.

IMG_6464

– Jest mi bardzo miło, że po raz kolejny trud włożony w pracę został bardzo wysoko oceniony. Organizatorom wystawy należą się podziękowania oraz słowa uznania za wspaniałą organizację oraz stworzoną przyjazną atmosferę. Mam nadzieję, że zdobyte doświadczenie i nawiązane kontakty z ciekawymi ludźmi, pomogą mi w rozwoju mojej drogi życiowej – podsumowała swój udział w Wystawie „Młoda Innowatorka” z Niska.

IMG_6895

Powiat Niżański / fot. Katarzyna Chrapko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021