Fotorelacje

Sprzęt dla niżańskich strzelców

Sprzęt dla niżańskich strzelców

10 kamizelek taktycznych do prowadzenia zajęć w terenie otrzymał Związek Strzelecki „Strzelec” działający przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Stanowią one część niezbędnego umundurowania strzelców.

„Strzelec” działa przy RCEZ-ie ponad rok i skupia w swoich szeregach 24 osoby. Przygotowuje młodzież do pracy w służbach mundurowych, wychowuje w duchu patriotyzmu i współpracuje z administracją państwową. Strzelcy z Niska spotykają się dwa razy w tygodniu, uczestniczą w zajęciach taktycznych w terenie oraz na strzelnicy szkolnej.

– Jesteśmy na samym początku działalności, potrzebujemy dużo sprzętu. Umundurowanie strzelcy kupują sami, mamy kupiony plecak medyczny z bardzo specjalistycznym wyposażeniem. Potrzebujemy kurtek ochronnych zimowych oraz profesjonalnej broni wojskowej pozbawionej cech bojowych do szkolenia bojowego – mówił opiekun strzelców Ryszard Żurecki.

Dodał, że „Strzelec” ma już podpisaną umowę o współpracy z jednostką wojskową w Nisku gdzie będą prowadzone zajęcia na sprzęcie wojskowym.

– Dziś otrzymaliśmy 10 kamizelek, które zakupiło Starostwo Powiatowe w Nisku. Mamy nadzieję, że jest to początek współpracy i wspomagania finansowego naszej organizacji przez starostwo i inne instytucje czy samorządy – mówił Ryszard Żurecki.
Kamizelki młodzieży przekazał starosta niżański, który bardzo ceni działalność „Strzelca”.

– Cieszę się, że w taki wartościowy sposób spędzacie czas wolny. Zdobywacie umiejętności i doświadczenia, poprawiacie sprawność fizyczną, budujecie swój potencjał i charakter. Gratuluję wam takiej postawy i cieszę się, że mogłem w ten sposób włączyć się w waszą działalność – mówił Robert Bednarz.

Dodał, że w przyszłym roku starostwo znajdzie środki na dofinansowanie zakupów dla strzelców. Jak zaznaczył Ryszard Żurecki, cały czas opiekunowie poszukują różnych projektów, programów, które finansowałyby działalność pedagogiczną i szkoleniową Zawiązku Strzeleckiego. Być może takie środki będzie można pozyskać z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie lub Ministerstwa Obrony Narodowej.
– Nasza jednostka musi być dobrze wyposażona, żeby przyszła do nas młodzież. Chcemy stworzyć w Nisku kompanię. Będziemy sukcesywnie pozyskiwać elementy wyposażenia strzeleckiego takie jak hełm czy karabinki szturmowe. Będziemy nadal prowadzić działalność promocyjną i rekrutacyjną wśród uczniów. Patrzymy z nadzieją na przyszły rok, kiedy to w naszej szkole pojawi się klasa mundurowa – mówił Ryszard Żurecki.

Związek Strzelecki należy do organizacji proobronnych i społeczno-wychowawczych. Na Podkarpaciu tworzą go jednostki z m.in. Przemyśla, Rzeszowa, Kolbuszowej, Dębicy, Stalowej Woli, Nowej Dęby, Zaklikowa.

Małgorzata Petecka

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Muzyczna uczta dla wielbicieli klasyki i organowego brzemienia

rni24.eu6 września 2021

Zima w Nisku

rni24.eu26 stycznia 2021

Tydzień na budowie S19 -Fotorelacja

rni24.eu4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

rni24.eu30 lipca 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020

Budowa obwodnicy Nisko – Stalowa Wola. Fotorelacja

rni24.eu14 maja 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017