Kronika Policyjna

Spotkanie z uczniami w ramach zbliżającego się “Dnia bezpiecznego internetu”

Spotkanie z uczniami w ramach zbliżającego się “Dnia bezpiecznego internetu”

Nieograniczony dostęp do internetu umożliwia szybkie zdobywanie informacji, kontakt z innymi ludźmi, czy wymianę danych. Świat wirtualny może jednak kreować inną rzeczywistość i niebezpieczeństwa. „Cyberbezpieczni” to program, który ma za zadanie uchronić dzieci i młodzież przed takimi właśnie zagrożeniami.

Skala niebezpieczeństw, jakie można spotkać w internecie jest niezwykle duża. Życie towarzyskie młodych ludzi praktycznie przeniosło się już do sieci. Ci, którzy nie posiadają kont na portalach społecznościowych, często zostają wykluczeni z otoczenia rówieśników.

W dniu 9 lutego obchodzony jest na całym świecie „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W piątek, niżańscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań on-line w ramach programu profilaktycznego „Cyberbezpieczni”, który wkomponowuje się w obchody. Funkcjonariuszka sierżant Katarzyna Pracało zajmująca się w niżańskiej komendzie profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Ulanowie sierżantem sztabowym Marcinem Kowalem i sierżantem sztabowym Pawłem Grabkiem spotkali się z uczniami dwóch klas miejscowej szkoły.

Spotkanie dotyczyło cyberprzestępczości i cyberprzemocy i miało na celu przede wszystkim podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. Młodzież dowiedziała się również o odpowiedzialności prawnej związanej z podejmowanymi działaniami w sieci. Podczas szkolenia funkcjonariusze instruowali młodzież, jak bezpiecznie poruszać się w sieci i nie zostać ofiarą przestępców, bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych. Wskazywali, kiedy zachować szczególną czujność i co powinno wzbudzić niepokój podczas korzystania z internetu.

Uczniowie mogli między innymi dowiedzieć się jakie zjawiska w internecie są nielegalne. Usłyszeli, że wykorzystywanie czyjegoś wizerunku w sieci, wbrew jego woli to przestępstwo. Podobnie jak wyśmiewanie się z innych, obrażanie i poniżanie. Policjanci przestrzegali przed takimi zachowaniami i informowali jakie konsekwencje grożą sprawcy cyberprzemocy.

Spotkania z młodzieżą będą kontynuowane w szkołach na terenie powiatu niżańskiego.

 

 

 

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Policjanci poszukują właścicieli skradzionych przedmiotów

rni24.eu3 marca 2021

Czujność sąsiadów pomogła zatrzymać włamywaczy

rni24.eu3 marca 2021

Nietrzeźwy, nastoletni włamywacz- zamknięty w sklepie

rni24.eu2 marca 2021

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

rni24.eu1 marca 2021

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Policjanci uratowali kobietę

rni24.eu17 lutego 2021