Kronika Policyjna

Spotkanie z uczniami w ramach zbliżającego się “Dnia bezpiecznego internetu”

Spotkanie z uczniami w ramach zbliżającego się “Dnia bezpiecznego internetu”

Nieograniczony dostęp do internetu umożliwia szybkie zdobywanie informacji, kontakt z innymi ludźmi, czy wymianę danych. Świat wirtualny może jednak kreować inną rzeczywistość i niebezpieczeństwa. „Cyberbezpieczni” to program, który ma za zadanie uchronić dzieci i młodzież przed takimi właśnie zagrożeniami.

Skala niebezpieczeństw, jakie można spotkać w internecie jest niezwykle duża. Życie towarzyskie młodych ludzi praktycznie przeniosło się już do sieci. Ci, którzy nie posiadają kont na portalach społecznościowych, często zostają wykluczeni z otoczenia rówieśników.

W dniu 9 lutego obchodzony jest na całym świecie „Dzień Bezpiecznego Internetu”. W piątek, niżańscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań on-line w ramach programu profilaktycznego „Cyberbezpieczni”, który wkomponowuje się w obchody. Funkcjonariuszka sierżant Katarzyna Pracało zajmująca się w niżańskiej komendzie profilaktyką społeczną wspólnie z dzielnicowymi z Posterunku Policji w Ulanowie sierżantem sztabowym Marcinem Kowalem i sierżantem sztabowym Pawłem Grabkiem spotkali się z uczniami dwóch klas miejscowej szkoły.

Spotkanie dotyczyło cyberprzestępczości i cyberprzemocy i miało na celu przede wszystkim podniesienie świadomości uczniów na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z internetu. Młodzież dowiedziała się również o odpowiedzialności prawnej związanej z podejmowanymi działaniami w sieci. Podczas szkolenia funkcjonariusze instruowali młodzież, jak bezpiecznie poruszać się w sieci i nie zostać ofiarą przestępców, bezpiecznie korzystać z portali społecznościowych. Wskazywali, kiedy zachować szczególną czujność i co powinno wzbudzić niepokój podczas korzystania z internetu.

Uczniowie mogli między innymi dowiedzieć się jakie zjawiska w internecie są nielegalne. Usłyszeli, że wykorzystywanie czyjegoś wizerunku w sieci, wbrew jego woli to przestępstwo. Podobnie jak wyśmiewanie się z innych, obrażanie i poniżanie. Policjanci przestrzegali przed takimi zachowaniami i informowali jakie konsekwencje grożą sprawcy cyberprzemocy.

Spotkania z młodzieżą będą kontynuowane w szkołach na terenie powiatu niżańskiego.

 

 

 

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Jeden uderzył w ogrodzenie, drugi odjechał ze stacji. Obaj byli pijani…

rni24.eu15 czerwca 2021

“Dzień bezpieczeństwa dla przedszkolaków” z niżańską policją

rni24.eu9 czerwca 2021

Dwóch nietrzeźwych zatrzymanych dzięki zgłoszeniom mieszkańców

rni24.eu20 maja 2021

Odpowie za kradzież paliwa z maszyn na budowie S-19

rni24.eu18 maja 2021

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021