Kronika Policyjna

Spotkanie profilaktyczne policjantki z uczniami

Spotkanie profilaktyczne policjantki z uczniami

Policjantka niżańskiej komendy zajmująca się w profilaktyką uczestniczyła w internetowych lekcjach on-line z uczniami szkoły nr 1 w Nisku. Głównym tematem lekcji były zagrożenia, jakie czyhają na młodzież w sieci.

Edukacja z zakresu bezpiecznego użytkowania technologii informacyjno-komputerowych i cyberprzemocy, jest tematem najczęściej wybieranym przez nauczycieli zapraszających przedstawicieli policji do uczestnictwa w spotkaniach z młodzieżą. Przy okazji profilaktycy informują o konsekwencjach związanych z substancjami psychoaktywnymi.

Zajęcia on-line z uczniami klasy VII miały za zadanie przybliżenie zagrożeń, pojawiających się w internecie. Sierżant Katarzyna Pracało  przedstawiła uczniom zjawisko cyberprzemocy, przestępczości internetowej, zasad zachowania bezpieczeństwa i prywatności podczas korzystania z sieci internetowej. Funkcjonariuszka poruszyła, również kwestię odpowiedzialności prawnej, którą ponoszą osoby dopuszczające się przestępstw w sieci.

Ideą spotkania z młodzieżą było nie tylko wskazywanie, jakie czyny mogą stanowić przestępstwo i za jakie zachowania może grozić odpowiedzialność prawna, ale przede wszystkim, w jaki sposób chronić się przed nimi, jak chronić siebie i swoją prywatność przed internetowymi przestępcami.

Policjantka przypominała uczniom o konsekwencjach zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Przestrzegała przed wpływem dopalaczy na organizm w związku z składem zawierającym substancje nieznanego pochodzenia, co w przypadku zatrucia utrudnia lekarzom diagnozę i leczenie.

Pogadanka miała charakter prewencyjny i z pewnością przyczyni się do wzbogacenia wiedzy młodych ludzi na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać.

 

 

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Pijany 23-latek, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia

rni24.eu27 kwietnia 2021

Wpadł z narkotykami podczas interwencji domowej

rni24.eu26 kwietnia 2021

23-latek podawał się za swojego ojca, by uniknąć kary

rni24.eu23 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021