W Nisku

Spełni się marzenie 8-letniej Antosi z Niska

Spełni się marzenie 8-letniej Antosi z Niska

Fundacja Dziecięca Fantazja spełni marzenia materialne 14 podpieczonych z województw podkarpackiego, mazowieckiego oraz lubelskiego. Razem z przedstawicielami fundacji marzenia będą spełniać wolontariusze z Kanady. Jest to już 63-cia Podróż Spełnionych Fantazji organizowana przez Fundację Dziecięca Fantazja.

Gdy choruje dziecko, choruje cała rodzina. Wszystkie dostępne fundusze są przeznaczane na leczenie i rehabilitację, a na marzenia nie zostanie prawie nigdy. A chore dzieci podobnie jak ich rówieśnicy chcą marzyć i mają marzenia. Obecnie w bazie fundacji na swój magiczny moment czeka ponad 1000 małych podopiecznych. Każdy może pomóc spełnić ich fantazje.

8-letnia Antosia z Niska, jesienią 2013 roku zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Dziewczynka była leczona chemioterapią. Niestety na początku 2015 roku choroba powróciła, atakując szpik i płyn mózgowo-rdzeniowy. Podjęto leczenie blokami chemii i rozpoczęto przygotowania do przeszczepu szpiku. Na szczęście i tym razem walkę udało się wygrać. Wszyscy mają nadzieję, że rak został pokonany raz na zawsze. Tosia właściwie kilka lat swojego dzieciństwa spędziła w szpitalu. Dopiero od niedawna może cieszyć się dzieciństwem. Najbardziej na świecie chciałaby dostać rower z koszyczkiem, a do tego kask i rękawice.

Organizacja Podróży Spełnionych Fantazji jest możliwa dzięki ogromnej pomocy darczyńców i sponsorów – osób prywatnych i firm, które udzielając rabatów lub przekazując darmowe usługi, przedmioty czy też wpłacając darowizny sprawiają, że wiele dziecięcych marzeń staje się rzeczywistością.

Fundacja „Dziecięca Fantazja” jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości i nadziei w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi, poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci z całej Polski, walczące m.in. z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Przez 14 lat działalności fundacja spełniła ponad 5000 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje. Więcej na stronie.

Źródło: Fundacja „Dziecięca Fantazja”

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021