kultura i rozrywka

Spektakl „Pierwiastek z minus jeden” Mariana Hemara Teatr „KONTYNUACJA” NCK „Sokół”

Spektakl „Pierwiastek z minus jeden” Mariana Hemara Teatr „KONTYNUACJA” NCK „Sokół”

„Pierwiastek z minus jeden” to lekka, przyjemna i błyskotliwa komedia, która powstała w 1966 r. Autorem sztuki jest Marian Hemar, Lwowianin. Sztuka jest rozwinięciem nurtującego Hemara pytania: czym jest moralność, gdzie są jej granice, czy w człowieku jest więcej dobra czy zła? Tekst utworu „Pierwiastek z minus jeden”, pomimo upływu czasu nie stracił na aktualności.

Jerzy – dyrektor działu depozytów bankowych i jego śliczna żona Krystyna, której głównym zajęciem jest troska o dom, żyją w dobrobycie, a do pełni szczęścia brakuje im tylko dziecka. Oto okazuje się, że Krysia jest w ciąży, o czym zamierza poinformować małżonka, jak tylko ten wróci z pracy. Jerzy wraca do domu zdruzgotany. Jego bank czeka kontrola, podczas której wyjdzie na jaw, że sprzeniewierzył akcje warte 60 tys. funtów, zdeponowane w banku przez bogatą straszą panią. Nieszczęśnik przysięga, że sprzedałby duszę diabłu, byle tylko odstało się to, co się stało. W tym momencie zjawia się Obcy, który może sprawić, że nikt nie dowie się o brakach w depozycie. Może spowodować powódź, eksplozję albo chorobę kontrolera, ale ceną jest dusza Jerzego. Czy rzeczywiście dyrektor przyjmie ofertę pomocy i zaprzeda diabłu duszę?

Sztuka „Pierwiastek z minus jeden” to niekwestionowana uczta nie tylko dla ducha, ale także dla umysłu. Zresztą ocenicie Państwo sami….

PREMIERA: 06.06.2021, godz. 19.00 (niedziela) sala widowiskowa Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” KOLEJNY SPEKTAKL: 10.06.2021, godz. 19.00 (czwartek) sala widowiskowa Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”

Reżyser: Wiesław Kieżun Adaptacja: Monika Sokołowska-Trela Światło i dźwięk : Dominik Maślach Salon fryzjerski „Hair by me”: Eliza Maślach-Dul Sufler: Klaudia Joniec Inspicjent: Hanna Wasąg

OBSADA: Jerzy – Bogusław Pelc Krystyna – Jagoda Kołodziej Tomasz – Marek Urban Felicja – Monika Sokołowska-Trela Obcy – Wiesław Kieżun Modelka – Klaudia Joniec
Marian Hemar kojarzony jest głównie jako autor tekstów ponad dwóch tysięcy piosenek. Do większości z nich sam skomponował muzykę, a niektóre stały się przebojami i do dziś są chętnie wykonywane na scenach i estradach. Do najbardziej znanych należą: „Kiedy znów zakwitną białe bzy”, „Nikt tylko ty”, „Madame”.

Spektakle odbywają się z zachowaniem wszystkich wytycznych sanitarnych. Regulamin dostępny jest na www.nck.nisko.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Jubileuszowy konkurs młodych twórców w jeżowskim Zespole Szkół

rni24.eu10 czerwca 2021

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Będzie nowe ogrodzenie wokół Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021

Jeżowe w filmowej krasie

rni24.eu9 czerwca 2021

„Pierwiastek z minus jeden” premiera w NCK “Sokół”

rni24.eu8 czerwca 2021

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

rni24.eu7 czerwca 2021

Dzień Działacza Kultury 2021

rni24.eu2 czerwca 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021