W Nisku

„Sówka mądra główka” – ortograficzne zmagania uczniów

„Sówka mądra główka” – ortograficzne zmagania uczniów

40 uczniów z klas drugich i trzecich szkół podstawowych, wzięło udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Sówka mądra główka”. Przez 60 minut rozwiązywali zadania, które wymagały nie tylko znajomości zasad ortografii, ale także podstawowej wiedzy historycznej o naszym kraju. Nad pracą wszystkich uczestników czuwała komisja złożona z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej szkół z wszystkich gmin powiatu niżańskiego.

XX edycja konkursu odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Nisku. Tematyka związana była z przypadającą w tym roku 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, które wręczył członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Józef Sroka, a także pamiątkowe dyplomy.

Wśród klas drugich najlepszymi w ortograficznych zmaganiach okazali się: Natalia Rurak z gminy Nisko oraz trzy uczennice z gminy Jeżowe: Zuzanna Kata, Magdalena Siudak i Alicja Fila.

Miejsce drugie zdobyli: Oliwier Soroczyński z gminy Nisko, Lena Dziura i Tomasz Pac z gminy Harasiuki oraz Krzysztof Femiak z gminy Krzeszów.

Miejsce trzecie wywalczyli: Julia Gemzik z gminy Nisko, Krzysztof Siembida i Magdalena Szabat z gminy Jarocin, Gabriel Szkutnik z gminy Ulanów, Amelia Ulińska i Oliwia Żuchnik z gminy Rudnik nad Sanem oraz Kacper Ryczko z gminy Harasiuki.

Wśród uczniów klas trzecich I miejsce zdobyli: Katarzyna Kania z gminy Ulanów, Michał Szabat z gminy Harasiuki oraz Gabriela Sołtys z gminy Jeżowe.

Miejsce drugie wywalczyli: Wiktoria Okoń z gminy Rudnik nad Sanem, Dawid Bałut z gminy Jeżowe, Joanna Smusz z gminy Nisko oraz Gabriel Hasiak z gminy Ulanów.

Miejsce trzecie zdobyli uczniowie: Amelia Paleń i Antoni Dubiel z gminy Nisko, Kamil Jonik z gminy Krzeszów, Paweł Małek z gminy Jarocin, Roksana Moskot z gminy Harasiuki, Zuzanna Łojek z gminy Rudnik nad Sanem, oraz Sylwia Bujak z gminy Jeżowe.

A.Piotrowska/Starostwo Powiatowe w Nisku

SOWKA-3 SOWKA-1 SOWKA-2

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Jolanta Kaczmarska-Waltos dziennikarka z Chicago odwiedziła Nisko

rni24.eu19 kwietnia 2021

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021