W Nisku

„Sówka mądra główka” – ortograficzne zmagania uczniów

„Sówka mądra główka” – ortograficzne zmagania uczniów

40 uczniów z klas drugich i trzecich szkół podstawowych, wzięło udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Sówka mądra główka”. Przez 60 minut rozwiązywali zadania, które wymagały nie tylko znajomości zasad ortografii, ale także podstawowej wiedzy historycznej o naszym kraju. Nad pracą wszystkich uczestników czuwała komisja złożona z nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej szkół z wszystkich gmin powiatu niżańskiego.

XX edycja konkursu odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Nisku. Tematyka związana była z przypadającą w tym roku 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, które wręczył członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Józef Sroka, a także pamiątkowe dyplomy.

Wśród klas drugich najlepszymi w ortograficznych zmaganiach okazali się: Natalia Rurak z gminy Nisko oraz trzy uczennice z gminy Jeżowe: Zuzanna Kata, Magdalena Siudak i Alicja Fila.

Miejsce drugie zdobyli: Oliwier Soroczyński z gminy Nisko, Lena Dziura i Tomasz Pac z gminy Harasiuki oraz Krzysztof Femiak z gminy Krzeszów.

Miejsce trzecie wywalczyli: Julia Gemzik z gminy Nisko, Krzysztof Siembida i Magdalena Szabat z gminy Jarocin, Gabriel Szkutnik z gminy Ulanów, Amelia Ulińska i Oliwia Żuchnik z gminy Rudnik nad Sanem oraz Kacper Ryczko z gminy Harasiuki.

Wśród uczniów klas trzecich I miejsce zdobyli: Katarzyna Kania z gminy Ulanów, Michał Szabat z gminy Harasiuki oraz Gabriela Sołtys z gminy Jeżowe.

Miejsce drugie wywalczyli: Wiktoria Okoń z gminy Rudnik nad Sanem, Dawid Bałut z gminy Jeżowe, Joanna Smusz z gminy Nisko oraz Gabriel Hasiak z gminy Ulanów.

Miejsce trzecie zdobyli uczniowie: Amelia Paleń i Antoni Dubiel z gminy Nisko, Kamil Jonik z gminy Krzeszów, Paweł Małek z gminy Jarocin, Roksana Moskot z gminy Harasiuki, Zuzanna Łojek z gminy Rudnik nad Sanem, oraz Sylwia Bujak z gminy Jeżowe.

A.Piotrowska/Starostwo Powiatowe w Nisku

SOWKA-3 SOWKA-1 SOWKA-2

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021