W Nisku

„Sokół” szykuje się do przeprowadzki

„Sokół” szykuje się do przeprowadzki

Niebawem Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” przestanie funkcjonować w budynku przy ul. Kościuszki. Jest to związane z planowanym remontem i rozbudową placówki.

Obecnie samorząd gminy Nisko czeka na przyznanie środków w ramach projektu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”, który realizują wspólnie gmina Nisko, Stalowa Wola i Pysznica. Ukazała się już wstępna lista wniosków, które otrzymają dofinansowanie, na pierwszym miejscu znalazł się „MOF Stalowa Wola”. Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy środki zostaną przyznane.

Na czas remontu NCK „Sokół” zostanie przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 5 w Nisku. Tam będą odbywać się zajęcia, które obecnie prowadzone są przy ul. Kościuszki. Natomiast sekcje taneczne „Sokoła” do końca czerwca nadal będą korzystać z sal Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku.
-Mamy już plany przeprowadzki, w tym tygodniu bądź następnym garderobę przenosimy do Domu Kultury w Zarzeczu. 3 maja zrobimy zbiórkę mażoretek i orkiestry w starym budynku. A po 3 maja systematycznie się przeprowadzamy. Zaczniemy od kino-operatorni i piwnicy – mówiła Alicja Sochacka, dyrektor NCK „Sokół”.
Dodała, że z końcem maja przeprowadzka powinna się zakończyć. „Sokół” będzie funkcjonował poza macierzystym budynkiem prawdopodobnie do jesieni 2018 roku.

Szacunkowy koszt remontu „Sokoła” opiewa na 6,5 mln zł, z czego ok. 2 mln stanowi dofinansowanie. Prace przy „Sokole” obejmą m.in. budowę nowej części obiektu i parkingu, przebudowę i remont wnętrz starej części, zagospodarowanie terenu wokół centrum, a także utworzenie nowych pracowni.

Małgorzata Petecka
fot. UGiM Nisko

do srodka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Nisko na ścieżce dynamicznego rozwoju – Fundusze Norweskie

rni24.eu15 lipca 2021

Będzie nowa droga pomiędzy ulicami Reymonta i Głowackiego

rni24.eu9 lipca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wieczór wspomnień

rni24.eu8 lipca 2021