W Nisku

„Sokół” szykuje się do przeprowadzki

„Sokół” szykuje się do przeprowadzki

Niebawem Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” przestanie funkcjonować w budynku przy ul. Kościuszki. Jest to związane z planowanym remontem i rozbudową placówki.

Obecnie samorząd gminy Nisko czeka na przyznanie środków w ramach projektu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”, który realizują wspólnie gmina Nisko, Stalowa Wola i Pysznica. Ukazała się już wstępna lista wniosków, które otrzymają dofinansowanie, na pierwszym miejscu znalazł się „MOF Stalowa Wola”. Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy środki zostaną przyznane.

Na czas remontu NCK „Sokół” zostanie przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 5 w Nisku. Tam będą odbywać się zajęcia, które obecnie prowadzone są przy ul. Kościuszki. Natomiast sekcje taneczne „Sokoła” do końca czerwca nadal będą korzystać z sal Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku.
-Mamy już plany przeprowadzki, w tym tygodniu bądź następnym garderobę przenosimy do Domu Kultury w Zarzeczu. 3 maja zrobimy zbiórkę mażoretek i orkiestry w starym budynku. A po 3 maja systematycznie się przeprowadzamy. Zaczniemy od kino-operatorni i piwnicy – mówiła Alicja Sochacka, dyrektor NCK „Sokół”.
Dodała, że z końcem maja przeprowadzka powinna się zakończyć. „Sokół” będzie funkcjonował poza macierzystym budynkiem prawdopodobnie do jesieni 2018 roku.

Szacunkowy koszt remontu „Sokoła” opiewa na 6,5 mln zł, z czego ok. 2 mln stanowi dofinansowanie. Prace przy „Sokole” obejmą m.in. budowę nowej części obiektu i parkingu, przebudowę i remont wnętrz starej części, zagospodarowanie terenu wokół centrum, a także utworzenie nowych pracowni.

Małgorzata Petecka
fot. UGiM Nisko

do srodka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021