W Nisku

„Sokół” szykuje się do przeprowadzki

„Sokół” szykuje się do przeprowadzki

Niebawem Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” przestanie funkcjonować w budynku przy ul. Kościuszki. Jest to związane z planowanym remontem i rozbudową placówki.

Obecnie samorząd gminy Nisko czeka na przyznanie środków w ramach projektu „Szlakiem dziedzictwa kulturowego, zabytków kultury i oferty kulturalnej MOF Stalowa Wola”, który realizują wspólnie gmina Nisko, Stalowa Wola i Pysznica. Ukazała się już wstępna lista wniosków, które otrzymają dofinansowanie, na pierwszym miejscu znalazł się „MOF Stalowa Wola”. Jednak wciąż nie wiadomo, kiedy środki zostaną przyznane.

Na czas remontu NCK „Sokół” zostanie przeniesione do Szkoły Podstawowej nr 5 w Nisku. Tam będą odbywać się zajęcia, które obecnie prowadzone są przy ul. Kościuszki. Natomiast sekcje taneczne „Sokoła” do końca czerwca nadal będą korzystać z sal Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku.
-Mamy już plany przeprowadzki, w tym tygodniu bądź następnym garderobę przenosimy do Domu Kultury w Zarzeczu. 3 maja zrobimy zbiórkę mażoretek i orkiestry w starym budynku. A po 3 maja systematycznie się przeprowadzamy. Zaczniemy od kino-operatorni i piwnicy – mówiła Alicja Sochacka, dyrektor NCK „Sokół”.
Dodała, że z końcem maja przeprowadzka powinna się zakończyć. „Sokół” będzie funkcjonował poza macierzystym budynkiem prawdopodobnie do jesieni 2018 roku.

Szacunkowy koszt remontu „Sokoła” opiewa na 6,5 mln zł, z czego ok. 2 mln stanowi dofinansowanie. Prace przy „Sokole” obejmą m.in. budowę nowej części obiektu i parkingu, przebudowę i remont wnętrz starej części, zagospodarowanie terenu wokół centrum, a także utworzenie nowych pracowni.

Małgorzata Petecka
fot. UGiM Nisko

do srodka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Voster ATS Team na Circuit des Ardennes

rni24.eu7 października 2021

Odbyła się gra edukacyjna „Niepodległa w sercach, konstytucja marcowa”

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Zakończenie sporu sądowego z byłym pracownikiem Spółki

rni24.eu4 października 2021

Policyjne działania „Motocykl”

rni24.eu4 października 2021