Rozrywka

Sokół Nisko & Football Academy Nisko grają do jednej bramki! 

Sokół Nisko & Football Academy Nisko grają do jednej bramki! 

Po 8 latach Football Academy Nisko oraz Sokół Nisko decydują się na współpracę dla dobra piłki nożnej w mieście, gminie oraz w całym powiecie niżańskim. 

Strony podpisały partnerską umowę, która będzie dotykała kilku płaszczyzn: sportowej, organizacyjnej i marketingowej.

 

WYPOWIEDŹ PREZESA MKS SOKÓŁ NISKO

Jestem przekonany, że połączenie MKS SOKÓŁ NISKO z UKS Football Academy Nisko w bardzo krótkim czasie przyniesie wymierne efekty dla naszego regionu. Naszym wspólnym celem jest organizowanie dla młodzieży interesujących i profesjonalnych warunków do zajęć treningowych w czasie których młodzież pozna dobrze tajniki abecadła piłkarskiego. Bardzo dużo uwagi poświęcamy również na aspekty wychowawcze młodzieży, gdzie w parze z piłką musi iść nauka w szkole, wzorowe zachowanie oraz kształtowanie kolektywu w zespole. W obecnych trudnych czasach epidemii i od wielu lat narastającym małym zainteresowaniem młodzieży w podejmowaniu trudu treningu, obowiązkowości jest to duże wyzwanie. Dzięki połączeniu sił stawiamy sobie i młodzieży wyzwanie zdobywania najwyższych celów.

 

Współpraca obu klubów ma ujednolicić i wzmocnić szkolenie dzieci i młodzieży w mieście i gminie Nisko oraz w całym powiecie niżańskim. Konsekwencją ma być napływ dobrze wyszkolonych zawodników do struktur Sokoła Nisko.

Wszystkie dzieci w wieku od 4 do 10 lat szkolone będą w Football Academy Nisko, a następnie edukacja piłkarska będzie kontynuowana w strukturach MKS Sokół Nisko.

UKS FA Nisko to uznana marka na piłkarskiej mapie Podkarpacia w szkoleniu dzieci i młodzieży. Ośrodek Football Academy Nisko powstał 8 lat temu, co roku podnosząc poziom sportowy struktury jak i zawodników. Wykwalifikowana kadra, przygotowana merytorycznie, z ludźmi, którzy mają w sobie miłość do piłki nożnej oraz punkt organizacyjny to główne wyróżniki biało niebieskiego UKSu. UKSu bo od 5 lat jest formalnie zarejestrowanym lokalnym stowarzyszeniem o prawach klubu piłkarskiego.

FA Nisko bierze udział w rozgrywkach ligowych Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz Podokręgu Stalowa Wola gdzie prezentuje swoją jakość z bardzo dobrym rezultatem. FA reprezentuje miasto Nisko w licznych turniejach na terenie całego Podkarpacia i nie tylko. W roku 2020 mimo lockdownu rocznik 2011/2012 został zwycięzcą turnieju Deichmann w kategorii U9 który rozegrano w Stalowej Woli, natomiast chłopcy z rocznika 2013 na 2 dniowym turnieju zajęli 4 miejsce w gronie 24 drużyn z całej Polski (Szczecina, Warszawy, Wrocławia…), były to naprawdę uznane marki jeśli chodzi o szkolenie dzieci i młodzieży, zaś niedawno również na tej samej imprezie zajęli świetne 2 miejsce! (równa ilość punktów co 1 miejsce). FA Nisko koncentruje się na ciężkiej pracy podczas treningów, finalnie pokazując swoje jak najlepsze umiejętności podczas rywalizacji sportowej.

 

WYPOWIEDŹ PREZESA UKS FA NISKO

Partnerstwo z Sokołem Nisko to dla mnie coś wyjątkowego. Jako młody zawodnik przeżyłem w tym klubie piękne chwile, chciałbym powiedzieć, że ten klub mnie wychował i ukształtował. Cieszę się, że finalnie po 8 latach doszliśmy do porozumienia i będziemy mogli przyczynić się do rozwoju piłki nożnej w regionie. 

 

Rozpoczynamy tę współpracę z pełnym przekonaniem, że przyniesie ona wymierne korzyści nie tylko w aspekcie organizacyjnym, jak i finansowym, ale przede wszystkim szkoleniowym i sportowym. Zawsze powtarzam, że za partnerstwem, współpracą musi iść realne działanie. Ta kooperacja to coś więcej niż podpisany dokument z nośnym sloganem marketingowym – to obraz wspólnej wizji rozwoju piłki nożnej w regionie. 

 

MKS Sokół Nisko ma bardzo duże możliwości, a brakujący element w postaci szkolenia dzieci i młodzieży na wysokim poziomie będzie zapalnikiem do czegoś wielkiego!

 

Na potwierdzenie podpisania porozumienia w dniu 27 czerwca  odbył się wspólny piknik piłkarski, na którym uroczyście przekazano zawodników FA rocznik  2010/2011 do Sokoła Nisko. Jesteśmy z was dumni i życzymy powodzenia!

 

Dziękujemy za obecność Władzom Miasta, Zarządom klubów MKS Sokół Nisko oraz UKS FA Nisko, zawodnikom, rodzicom i wszystkim sympatykom.

 

Wszystkie osoby chętne rozpocząć przygodę piłkarską zapraszamy do kontaktu:

 

UKS Football Academy (4-10 lat): Krzysztof Kida tel. 691 188 507

MKS Sokół Nisko (10+ lat): Rafał Kania tel. 517 403 793

fotbool

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Mówię Nie – wszystkiemu co złe” rozstrzygnięty

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Uroczyste wodowanie galaru „Powiat Niżański”

rni24.eu4 października 2021

Odbył się XXXI Memoriał Szachowy Jana Gietki

rni24.eu4 października 2021

Koncert Kapel Ludowych „Na straży tradycji”

rni24.eu13 września 2021