W Nisku

Silna współpraca międzyszkolna powiatu niżańskiego

Silna współpraca międzyszkolna powiatu niżańskiego

W jaki sposób włączyć powiat we współpracę ze szkołami gimnazjalnymi?

Jak uatrakcyjnić ich ofertę?

Jak zacieśnić współpracę międzyszkolną?

– to podstawowe pytania, na które odpowiedzi szukali dyrektorzy szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu niżańskiego wraz ze Starostą Niżańskim Robertem Bednarzem na spotkaniu w auli Liceum Ogólnokształcącego w Nisku w dniu 16 października br. Spotkanie, w którym uczestniczyło 18 dyrektorów szkół zorganizowane zostało z inicjatywy Starosty, który chcąc sprostać ciągle pojawiającym się nowym problemom i wyzwaniom szkół, wyszedł im naprzeciw, poruszając na spotkaniu kwestie dalszego kształcenia młodzieży gimnazjalnej w szkołach prowadzonych przez Powiat Niżański, zweryfikowania atrakcyjności oferty szkolnictwa ponadgimnazjalnego oraz możliwości wsparcia przez powiat młodzieży na etapie nauki w szkole gimnazjalnej.

Po powitaniu wszystkich przybyłych gości Starosta Niżański Robert Bednarz złożył wszystkim nauczycielom za pośrednictwem dyrektorów najserdeczniejsze życzenia z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej oraz wręczył dyrektorom „Kalendarz imprez” organizowanych przez szkoły w trakcie roku szkolnego.

W ramach otwartej dyskusji dyrektorzy szkół wymieniali się własnymi doświadczeniami i sugestiami mogącymi wpłynąć korzystnie na uatrakcyjnienie oferty szkolnictwa oraz umocnienie współpracy międzyszkolnej. Dyrektorzy nanieśli również swoje uwagi i poprawki do „kalendarza imprez”, uwzględniając m.in.: terminy testów gimnazjalnych. Rozmawiali Oni także o pozyskiwaniu środków z funduszy unijnych, ustalali zasady organizowania konkursów międzyszkolnych oraz zasady udziału w nich młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Zaproponowane przez dyrektorów rozwiązania stanowią punkt wyjścia do usystematyzowania zasad współpracy międzyszkolnej.

Spotkanie zorganizowane przez Starostę Niżańskiego stało się doskonałą okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń, spotkało się z życzliwym odbiorem i dało nadzieję na nawiązanie ścisłej współpracy pomiędzy szkołami działającymi na terenie powiatu niżańskiego.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021