W Nisku

Serialu z wodą ciąg dalszy

Serialu z wodą ciąg dalszy

O tym, że od soboty na ul. Rzeszowskiej w Nisku, między blokami stoi pusty zbiornik na wodę, na której przyklejona jest kartka z informacją, że woda z niej przeznaczona jest tylko do celów sanitarnych, poinformował nas czytelnik. Zaniepokojony tą sytuacją pyta, czy doszło do awarii. Jeśli tak, to dlaczego wcześniej nie zostały podane żadne informacje dla mieszkańców.

– No to już przechodzi ludzkie pojęcie. Ludzie na mieście tylko z butelkami z wodą biegają. Ileż można to znosić ? Na stronie sanepidu nie widnieje żadna informacja. O co więc chodzi ? – pyta oburzony mieszkaniec.

Na stronach internetowych Miejskiego Zakładu Komunalnego, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego oraz Urzędu Miasta w Nisku nie ma żadnej wzmianki o przerwie w dostawie wody w tamtym rejonie.

Poprosiliśmy o wyjaśnienie tej sprawy prezesa MZK Zbigniewa Kuziorę. – Nie wiem o co chodzi ponieważ w ubiegłym tygodniu byłem na urlopie i nikt mi nic nie przekazywał. Nie wiem o żadnej awarii i nie wiem, czy przy ul. Rzeszowskiej stoją nasze „beczki” – mówi Zbigniew Kuziora.

Z kolei niżański sanepid, przekazał nam informację o tym, że rzeczywiście w ubiegły piątek od godz. 14.00 do godz. 10.00 w sobotę była przerwa w dostawie wody przy ul. Rzeszowskiej. Zakłócenia spowodowane były awarią. Taką informację inspekcja otrzymała wczoraj od prezesa MZK.

– Wczoraj dostaliśmy informację od prezesa, że z 17 na 18 listopada była przerwa w dostawie wody przy ul. Rzeszowskiej, ze względu na awarię. Nie było wcześniej żadnej informacji odnośnie zaopatrzenia w wodę. Wczoraj, w ramach przeglądu monitoringu przeglądowego pobraliśmy z sieci w Nisku wodę do badania. Wiem również, że MZK planuje sprawdzić wodę po tej awarii. Wystąpię do prezesa, żeby wyjaśnił mi na piśmie tę informację, ponieważ nic na ten temat nie wiem, nie mieliśmy również żadnej interwencji – mówi Maria Budkowska, kierownik PPIS w Nisku.

Ponownie zadzwoniliśmy do prezesa MZK, gdyż jak się okazuje, sanepid otrzymał od niego wczoraj informacje na ten temat.

– Odpisuję na wiele pism odnośnie badania wody, akurat wczoraj się ich nazbierało, ale nie kojarzę gdzie to było – mówi Kuziora. Jak wyjaśnia, jeśli doszło do awarii w sieci na ul. Rzeszowskiej to przyczyny należy szukać właśnie tam, a nie gdzie indziej.

Zapytaliśmy więc prezesa jaka była przyczyna i dlaczego mieszkańcy nie zostali o tym poinformowali. Zapewnił nas, że sprawdzi tę informację.

Skontaktowaliśmy się również z burmistrzem Niska Julianem Ozimkiem i zapytaliśmy czy informacja o przerwie w dostawie wody dotarła do gminy.

– Nic nie wiem na ten temat. Mam jedynie informacje z Sanepidu, że w ostatnim czasie były robione nowe badania i wynika z nich, że woda jest zdatna do spożycia. Wystąpię do prezesa MZK z pismem, żeby wyjaśnił tę sytuację – mówi włodarz Niska.

Agata Piotrowska

woda (2) woda (1)

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021