W Nisku

Sekretarz Generalny .Nowoczesnej gościł w Stalowej Woli

Sekretarz Generalny .Nowoczesnej gościł w Stalowej Woli

Poseł .Nowoczesnej Adam Szłapka, gościł w Stalowej Woli na zaproszenie stalowowolskich struktur partii. Zbliżające się wybory samorządowe, plany programowe partii, a także sytuacji w polskim sądownictwie były tematem spotkania i konferencji prasowej.

-Staramy się być aktywni, jeździć bardzo dużo na Podkarpaciu, choć Nowoczesna nie ma swojego posła z tego regionu. Polska Wschodnia jest bardzo ważna, mamy cały projekt jej dotyczący. Rozmawiamy ze strukturami o przygotowaniu na wybory samorządowe – mówił poseł Adam Szłapka.

Dodał, że .Nowoczesna jest w okresie przygotowań, negocjacji koalicyjnych przed wyborami do sejmików wojewódzkich. Natomiast struktury regionalne partii przygotowują się do wyborów powiatowych i miejskich.

-Jesteśmy gotowi na szeroki blok wszystkich ugrupowań, które uważają, że samorząd powinien mieć więcej kompetencji, więcej środków. Będziemy szukać porozumień, ordynacja wyborcza nie pozostawia złudzeń, że lepiej startować w większych porozumieniach, żeby mieć szansę wygrać wybory. Uważamy, że samorząd jest naszym bardzo dużym sukcesem i nie chcielibyśmy, żeby stał się dyspozyturą partyjną – mówił Adam Szłapka.

Zdaniem posła wszystkim zależy na tym, żeby Polska była państwem bezpiecznym, bogatym i szanownym w świecie. Jego zdaniem przystąpienie do Unii Europejskiej było równoznaczne z przyjęciem zasad w niej panujących, których powinniśmy przestrzegać.

-Powinniśmy głośno mówić, że nieprzestrzeganie tych zasad jest niezgodne z naszym interesem narodowym. Powinniśmy głośno mówić co Prawo i Sprawiedliwość robi źle. Podobnie jest w kwestią zmian w sądownictwie. Bardzo silne protesty społeczne nie powstrzymały PiS-u przed wprowadzeniem zmian, ale bardzo mocno podwyższyły koszty polityczne. To było bardzo wyraźne, PiS się wystraszył. To jest moment, w którym powinniśmy mobilizować elektorat i nie bać się – mówił Adam Szłapka.

Jego zdaniem większość Polaków jest obecnie zniechęcona sytuacją w kraju, co daję się odczuć w sondażach. Polacy mówią, że albo na wybory nie pójdą, albo nie wiedzą na kogo zagłosować.

Poseł poruszył także temat zmienionej ordynacji wyborczej. Jego zdaniem nie można doprowadzić do sytuacji, w której Krajowe Biuro Wyborcze jest ekspozyturą partyjną.

-Nie zgadzam się z tak dramatycznym niszczeniem prawa, bo Krajowe Biuro Wyborcze powinno być absolutnie poza wszelkimi podejrzeniami o powiązania partyjne. Podczas wyborów potrzebna będzie bardzo duża mobilizacja społeczna i to wszystkich ugrupowań i organizacji pozarządowych, którzy będą pilnować wszystkich komisji obwodowych i lokalnych – mówił poseł.

Program .Nowoczesnej jest podobny do Platformy Obywatelskiej. Zakłada dalszą decentralizację, likwidację urzędu wojewody, zwiększenie przekazywania środków PIT i CIT do samorządów większą partycypację obywateli, wzmocnienie samorządów na poziomie powiatów i gmin.

-Przedstawiciele .Nowoczesnej już rozmawiają z różnymi ugrupowaniami samorządowymi, uczestniczą w budowaniu lokalnych programów, bo kwestie infrastrukturalne, społeczne, kulturalne różnią się w miastach – mówił Adam Szłapka.

Stalowowolskie struktury partii prowadzą obecnie rozmowy koalicyjne, wzmacniają swoje struktury, zbierają opinie mieszkańców Stalowej Woli. Chcą do wyborów samorządowych wystawić mocnych kandydatów na radnych oraz na stanowisko prezydenta czy wiceprezydenta.

IMG_6119_1

IMG_6120_1

IMG_6137_1

IMG_6145_1

IMG_6152_1

IMG_6139_1

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021