W Nisku

„Schetynówki” gotowe, prawie 7 km nowych dróg

„Schetynówki” gotowe, prawie 7 km nowych dróg

Gmina Nisko zakończyła właśnie jedną z ważniejszych inwestycji drogowych jakie realizowała w 2015 roku. Zadanie pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wykonanie remontu dróg gminnych, położonych na terenie Osiedla Centrum w Nisku”, swym zakresem objęło aż 8 ulic w centrum miasta.

Uroczyste oddanie do użytku inwestycji drogowej, odbyło się dziś u zbiegu ul. Kwiatkowskiego, ul. Olszyna, ul. Targowej i ul. 8 Marca. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Julian Ozimek – Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Teresa Sułkowska – Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Waldemar Ślusarczyk – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Marcin Folta – Radny Rady Miejskiej w Nisku, Tadeusz Dziewa – Skarbnik Gminy, Stanisława Szymonik – Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego w UGiM Nisko, Łukasz Machowski – Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Przedstawiciele firmy SKANSKA – Mariusz Piotrowski i Adam Górski.

– Koszt wszystkich remontów na terenie Miasta i Gminy Nisko to prawie 7 mln zł. Zostało zrealizowanych prawie 7 km nowych nawierzchni bitumicznych, z których część z nich jest jeszcze w drobnych remontach. W zasadzie najważniejsze zadanie, jakie wykonaliśmy to osiedle na którym jesteśmy. Zrobiony został kapitalny remont podziemnej kanalizacji, która od lat się zapadała. Kolejnym zadaniem, które zostało zakończone jest ul. Kilińskiego, gdzie jest prawie 2 km nowej drogi z kanalizacją i z chodnikami oraz z nawierzchnią bitumiczną – mówi Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Pod koniec 2014 roku Wojewoda Podkarpacka Małgorzata Chomycz-Śmigielska ogłosiła listę rankingową, najlepiej przygotowanych wniosków na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach programu pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – etap II bezpieczeństwo – dostępność – rozwój” zwanego „Schetynówką”.

Głównym założeniem projektu, na który gmina pozyskała dofinansowanie było stworzenie funkcjonalnego układu komunikacyjnego oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu w Centrum Miasta. Remont objął nawierzchnie ulic Piłsudskiego, Asnyka, 11 Listopada, Targowej, Olszyna, 8 Marca, Kwiatkowskiego i Słowackiego. W sumie nowy asfalt położono na odcinku 2100 metrów. Koszt całego zadania to 1 mln 437 tys. zł, przy czym dofinansowanie wyniosło 561 tys. zł.

Dodatkowo w ulicach Piłsudskiego i 11 Listopada, wyremontowane zostały odcinki przestarzałej sieci kanalizacji sanitarnej. Nowy wygląd zyskały również nawierzchnie chodników i placów postojowych. Pojawiły się nowe oznakowania poziome i pionowe dróg, progi zwalniające i tzw. wygrodzenia łańcuchowe.

Wśród inwestycji, które w 2015r. znacznie wpłynęły na poprawę komunikacji w Centrum Niska, znalazła się także odbudowa dróg gminnych ul. Kilińskiego i ul. Wyszyńskiego. Łącznie, modernizacji poddany został 1600 m odcinek asfaltu i 1405 m sieci kanalizacji sanitarnej. Wartość tych zadań to ponad 2 750 00 zł.

Rok 2015 był dla Niska równie owocny pod względem inwestycji drogowych, co rok 2014. W sumie udało się zrealizować na terenie Gminy i Miasta Nisko 14 dużych zadań drogowych na kwotę 6 600 000 złotych. Łącznie wybudowano i wyremontowano około 6600 m dróg asfaltowych. Dla porównania w 2014 roku wykonano 16 inwestycji drogowych na kwotę 6 mln zł.

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021