W Nisku

„Schetynówki” gotowe, prawie 7 km nowych dróg

„Schetynówki” gotowe, prawie 7 km nowych dróg

Gmina Nisko zakończyła właśnie jedną z ważniejszych inwestycji drogowych jakie realizowała w 2015 roku. Zadanie pod nazwą „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez wykonanie remontu dróg gminnych, położonych na terenie Osiedla Centrum w Nisku”, swym zakresem objęło aż 8 ulic w centrum miasta.

Uroczyste oddanie do użytku inwestycji drogowej, odbyło się dziś u zbiegu ul. Kwiatkowskiego, ul. Olszyna, ul. Targowej i ul. 8 Marca. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali wspólnie Julian Ozimek – Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Teresa Sułkowska – Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Waldemar Ślusarczyk – Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Marcin Folta – Radny Rady Miejskiej w Nisku, Tadeusz Dziewa – Skarbnik Gminy, Stanisława Szymonik – Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego w UGiM Nisko, Łukasz Machowski – Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Przedstawiciele firmy SKANSKA – Mariusz Piotrowski i Adam Górski.

– Koszt wszystkich remontów na terenie Miasta i Gminy Nisko to prawie 7 mln zł. Zostało zrealizowanych prawie 7 km nowych nawierzchni bitumicznych, z których część z nich jest jeszcze w drobnych remontach. W zasadzie najważniejsze zadanie, jakie wykonaliśmy to osiedle na którym jesteśmy. Zrobiony został kapitalny remont podziemnej kanalizacji, która od lat się zapadała. Kolejnym zadaniem, które zostało zakończone jest ul. Kilińskiego, gdzie jest prawie 2 km nowej drogi z kanalizacją i z chodnikami oraz z nawierzchnią bitumiczną – mówi Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Pod koniec 2014 roku Wojewoda Podkarpacka Małgorzata Chomycz-Śmigielska ogłosiła listę rankingową, najlepiej przygotowanych wniosków na dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach programu pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – etap II bezpieczeństwo – dostępność – rozwój” zwanego „Schetynówką”.

Głównym założeniem projektu, na który gmina pozyskała dofinansowanie było stworzenie funkcjonalnego układu komunikacyjnego oraz poprawa bezpieczeństwa ruchu w Centrum Miasta. Remont objął nawierzchnie ulic Piłsudskiego, Asnyka, 11 Listopada, Targowej, Olszyna, 8 Marca, Kwiatkowskiego i Słowackiego. W sumie nowy asfalt położono na odcinku 2100 metrów. Koszt całego zadania to 1 mln 437 tys. zł, przy czym dofinansowanie wyniosło 561 tys. zł.

Dodatkowo w ulicach Piłsudskiego i 11 Listopada, wyremontowane zostały odcinki przestarzałej sieci kanalizacji sanitarnej. Nowy wygląd zyskały również nawierzchnie chodników i placów postojowych. Pojawiły się nowe oznakowania poziome i pionowe dróg, progi zwalniające i tzw. wygrodzenia łańcuchowe.

Wśród inwestycji, które w 2015r. znacznie wpłynęły na poprawę komunikacji w Centrum Niska, znalazła się także odbudowa dróg gminnych ul. Kilińskiego i ul. Wyszyńskiego. Łącznie, modernizacji poddany został 1600 m odcinek asfaltu i 1405 m sieci kanalizacji sanitarnej. Wartość tych zadań to ponad 2 750 00 zł.

Rok 2015 był dla Niska równie owocny pod względem inwestycji drogowych, co rok 2014. W sumie udało się zrealizować na terenie Gminy i Miasta Nisko 14 dużych zadań drogowych na kwotę 6 600 000 złotych. Łącznie wybudowano i wyremontowano około 6600 m dróg asfaltowych. Dla porównania w 2014 roku wykonano 16 inwestycji drogowych na kwotę 6 mln zł.

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

rni24.eu1 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Rocznica Bitwy pod Niskiem

rni24.eu30 marca 2021

Obchody Wielkiego Tygodnia – Zalecenia diecezjalne

rni24.eu26 marca 2021

Uwaga! W weekend zmiana czasu na letni

rni24.eu26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

rni24.eu25 marca 2021