W Nisku

SANBank z klasą

SANBank z klasą

Nadsański Bank Spółdzielczy będzie uczyć finansów i przedsiębiorczości oraz pokaże uczniom praktyczną stronę jego funkcjonowania.

W dniu 4 listopada br. Nadsański Bank Spółdzielczy podpisał patronacką umowę z Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Bank w oparciu o wiedzę swoich pracowników będzie prowadzić inicjatywy promujące wiedzę finansową i przedsiębiorczość oraz pozytywne wzorce społeczne. Podczas zajęć lekcyjnych bankowcy będą uczyć świadomego i bezpiecznego korzystania z produktów i usług finansowych oraz pokażą od podstaw na czym polega praca bankowca.

Edukacja i wiedza finansowa mają kluczowe znaczenie w dorosłym życiu. Należy je krzewić od najmłodszych lat, dlatego reprezentując sektor finansowy czujemy się odpowiedzialni za właściwą edukację dzieci i młodzieży w regionie. Poprzez realizowanie szeregu działań, których celem jest przybliżenie społeczeństwu nie tylko zasad funkcjonowania i roli naszego Banku, ale też przekazywanie wiedzy finansowej dzieciom i młodzieży chcemy budować silny fundament zaufania i lojalności oraz tworzyć przestrzeń do rozmowy z młodymi ludźmi. Jako Bank lokalny chcemy być nie tylko bankiem pierwszego kontaktu, ale również bankiem pierwszego wyboru – powiedział Stanisław Kłapeć prezes Nadsańskiego Banku Spółdzielczego.

dsc_0076

Na mocy porozumienia Szkoła przyjmuje patronat i zobowiązuje się do współdziałania z Bankiem, jako partnera działań edukacyjnych, mających na celu propagowanie i podnoszenia wiedzy finansowej wśród młodzieży.
W naszej Szkole prowadzone są lekcje z przedsiębiorczości poświęcone zagadnieniom z działalności gospodarczej i bankowości. Dzięki współpracy z NBS jego pracownicy będą prowadzić lekcje wspólnie z naszymi nauczycielami, uczniowie natomiast będą mieli okazję odwiedzić Bank i w praktyce zobaczyć, jak naprawdę on działa. Wybierając partnera do działań edukacyjnych zależało nam przede wszystkim na tym, aby nawiązać współpracę z polskim bankiem, a takim niewątpliwie jest Nadsański Bank Spółdzielczy. Poza tym ma on rozbudowaną sieć placówek w regionie – powiedział Wacław Piędel, dyrektor RCEZ w Nisku.

Zajęcia finansowe z udziałem pracowników NBS rozpoczną się w jeszcze w tym roku szkolnym. Uczniowie RCEZ będą mieli również możliwość odbywania zawodowych praktyk w placówkach Banku, które znajdują się w gminach powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

Nadsański Bank Spółdzielczy to  Bank z blisko 90 letnia tradycją i polskim kapitałem. Bank, który należy do grona największych banków spółdzielczych na Podkarpaciu. Obecna, bardzo wysoka pozycja – to efekt wieloletniego doświadczenia profesjonalnej kadry, nowoczesnego zaplecza technicznego i rozbudowanej sieci placówek. Jest Bankiem uniwersalnym, obsługującym jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorców i osoby fizyczne. Dowodem skuteczności i jakości usług jest systematyczny rozwój, co ma odbicie we wzroście stanu depozytów, kredytów i sumy bilansowej. Bank od wielu lat aktywnie uczestniczymy w życiu regionu, wspiera działalność oświatową, kulturalną, sportową oraz ważne wydarzenia z życia społeczności lokalnej.

Materiały prasowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

I Komunia Święta – Kuria informuje jak ma wyglądać

rni24.eu23 kwietnia 2021

IV otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych 2021

rni24.eu23 kwietnia 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

rni24.eu21 kwietnia 2021

Pod wspólną banderą na rzecz Wisły, Sanu i Tanwi – czyli VI edycja porządków na wodzie

rni24.eu21 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rni24.eu21 kwietnia 2021

Jolanta Kaczmarska-Waltos dziennikarka z Chicago odwiedziła Nisko

rni24.eu19 kwietnia 2021

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021