W Nisku

Samorząd docenił osiągnięcia uczniów

Samorząd docenił osiągnięcia uczniów

W dniu 18 kwietnia 2015 roku na Sesji Rady Miejskiej w Nisku uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów odebrali stypendia wraz z gratulacjami od Pana Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu w Nisku.

Z inicjatywy Burmistrza Gminy i Miasta Nisko po raz pierwszy Rada Miejska w dniu 23 marca 2015r. podjęła uchwałę w sprawie zasad oraz trybu przyznawania stypendiów dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół podstawowych i gimnazjów prowadzonych przez Gminę Nisko.

O potrzebie utworzenia funduszu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych świadczą słowa rodziców stypendystów:
– „Jest to bardzo dobra inicjatywa warta kontynuowania. Szczególnie cenna, że po raz pierwszy doceniona została prawdziwa wiedza bez uwzględniania czynników ekonomicznych rodziny. Powinno się pokazywać i promować osiągnięcia wyróżnionych dzieci, pielęgnować talenty i zachęcać do jeszcze większego wysiłku. Jeśli ktoś wybija się ponad przeciętną, osiąga efekty swojej pracy na konkursach i olimpiadach, należy to docenić i nagrodzić. Wyróżnieni czuli się podekscytowani obecnością w Sali Narad Urzędu Gminy i Miasta Nisko, w gronie Radnych, Dyrektorów szkół i Rodziców. Zaszczyceni byli, że nagrodę otrzymują z rąk Burmistrza, Pani V-ce Burmistrz i Przewodniczącego Komisji Oświaty”.” – p. Agnieszka Madej.

– „Stypendium dla najzdolniejszych uczniów mobilizuje ich do jeszcze większego wysiłku intelektualnego, do dalszych starań, poszukiwań naukowych. Uczeń doceniony w ten sposób chce pokazać, że na to wyróżnienie zasługuje. Dzięki wsparciu finansowemu stypendyści będą mieć możliwość zakupu m.in. pomocy edukacyjnych, udziału w wyjazdach, wycieczkach, dodatkowych zajęciach rozwijających talenty i pasje. Cieszymy się, że Rada Miasta podjęła decyzję o przyznawaniu stypendiów motywujących dla uczniów, którzy swoją postawą promują mądrość, wiedzę i swoją szkołę.” – p. Beata Porcja.
Przyznanie stypendiów ma na celu promowanie uczniów ze szczególnymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi i sportowymi oraz motywowanie do osiągania coraz wyższych wyników.
Stypendystami 2015 roku są uczniowie VI klas szkół podstawowych oraz I, II, III klas gimnazjalnych, którzy spełnili określone Regulaminem kryteria.
Wśród wyróżnionych w kategorii Szkoła Podstawowa są;
Weronika Wasyl z PSP nr 4
Adrian Gumiela z PSP nr 5
Wiktoria Madej z PSP nr 3
Patryk Madej z PSP nr 3
Anna Szajwaj z PSP w Zarzeczu.

W kategorii Gimnazja stypendia otrzymali:
Wiktoria Jurkowska, Patrycja Lenart, Adrianna Klimasz, Dominika Borowiec, Kinga Borowiec, Maria Dycha, Dagmara Czarnota – uczniowie z Gimnazjum Nr 2
Aleksandra Gemzik, Karolina Waszkiewicz, Jakub Haduch, Wojciech Krawczyk, Julia Siek, Natalia Mika, Aleksandra Chajnowska, Alicja Tabian – uczniowie Gimnazjum Nr 3.
Z Gimnazjum Nr 1 – Jakub Porcja, Jakub Mazur, Łukasz Giedrys, Iwona Ufniarz, Piotr Stankiewicz
Adriana Maziarz i Czary Sagan z Gimnazjum w Zarzeczu i Paulina Drzymała z Gimnazjum w Nowosielcu.
Dwudziestu dziewięciu stypendystów oprócz dyplomów otrzymało pamiątkowe upominki oraz szczególne życzenia złożone przez Przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Nisku:
„Mam nadzieję, że to stypendium, którego głównym inicjatorem był Pan Burmistrz pozwoli Wam rozwijać swoje zainteresowania i pasje. Życzę również, aby szkoła była miejscem, w którym realizujecie swoje plany i marzenia w przyjaznej i radosnej atmosferze. Jeszcze raz gratuluję Wam, Waszym Rodzicom i Nauczycielom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do Waszego sukcesu. Mam nadzieję, że za rok spotkamy się znowu.”

źródło: UM Nisko/ Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Nisko na ścieżce dynamicznego rozwoju – Fundusze Norweskie

rni24.eu15 lipca 2021

Będzie nowa droga pomiędzy ulicami Reymonta i Głowackiego

rni24.eu9 lipca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wieczór wspomnień

rni24.eu8 lipca 2021