kultura i rozrywka

Rozwiń swój talent pod skrzydłami Sokoła

Rozwiń swój talent pod skrzydłami Sokoła

Chcesz tańczyć, śpiewać, nauczyć się języka obcego? Dołącz do grup dziecięcych i młodzieżowych, które działają w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku. Obecnie placówka prowadzi nabór na zajęcia.

Już blisko 350 osób spędza aktywnie czas na warsztatach i zajęciach, jakie oferuje niżański „Sokół”. Prężnie działają takie zespoły jak KawaBand, grupa wokalna, Niżańska Kapela Ludowa, zespół tańca nowoczesnego, mażoretki, ognisko plastyczne, teatr Kontynuacja, nauka gry na instrumentach i nauka języków obcych. Do każdej z tych grup mogą zapisać się osoby, które chcą rozwinąć swoje umiejętności.

-W tym roku zamierzamy kontynuować wszystkie nasze zespoły oraz kursy. Chcemy prowadzić naukę języków włoskiego, hiszpańskiego oraz francuskiego. Dla dzieci prowadzimy zajęcia tańca nowoczesnego i mażoretek. W ognisku plastycznym działają trzy sekcje: grafiki, rysunku i malarstwa oraz pracownia lalek – mówiła Alicja Sochacka, dyrektor NCK „Sokoła”.
Dodała, że wszyscy, którzy chcą rozwinąć swoje muzyczne talenty mogą rozpocząć naukę gry na instrumentach dętych, perkusyjnych i strunowych.

Dyrekcja chciałaby utworzyć nowe grupy, jednak ze względu na małą bazę lokalową oraz planowaną rozbudowę centrum jest to niemożliwe. Samorząd gminy Nisko ma wobec zabytkowego budynku przy ul. Kościuszki, gdzie mieści się ośrodek, duże plany. Już w lutym tego roku była gotowa dokumentacja projektowa oraz pozwolenie na budowę. Jednak nadal nie pozyskano środków na rozbudowanie i modernizację Niżańskiego Centrum Kultury.

Obecnie zajęcia taneczne odbywają się w salach Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku. Tam ponad 150 tancerzy spotyka się kilka razy w tygodniu by ćwiczyć i szlifować układy taneczne. Lekcje indywidualne i nauka gry na instrumentach odbywają się przy ul. Kościuszki, zaś warsztaty plastyczne w pracowni na ul. 3-go Maja.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Mówię Nie – wszystkiemu co złe” rozstrzygnięty

rni24.eu6 października 2021