kultura i rozrywka

Rozwiń swój talent pod skrzydłami Sokoła

Rozwiń swój talent pod skrzydłami Sokoła

Chcesz tańczyć, śpiewać, nauczyć się języka obcego? Dołącz do grup dziecięcych i młodzieżowych, które działają w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku. Obecnie placówka prowadzi nabór na zajęcia.

Już blisko 350 osób spędza aktywnie czas na warsztatach i zajęciach, jakie oferuje niżański „Sokół”. Prężnie działają takie zespoły jak KawaBand, grupa wokalna, Niżańska Kapela Ludowa, zespół tańca nowoczesnego, mażoretki, ognisko plastyczne, teatr Kontynuacja, nauka gry na instrumentach i nauka języków obcych. Do każdej z tych grup mogą zapisać się osoby, które chcą rozwinąć swoje umiejętności.

-W tym roku zamierzamy kontynuować wszystkie nasze zespoły oraz kursy. Chcemy prowadzić naukę języków włoskiego, hiszpańskiego oraz francuskiego. Dla dzieci prowadzimy zajęcia tańca nowoczesnego i mażoretek. W ognisku plastycznym działają trzy sekcje: grafiki, rysunku i malarstwa oraz pracownia lalek – mówiła Alicja Sochacka, dyrektor NCK „Sokoła”.
Dodała, że wszyscy, którzy chcą rozwinąć swoje muzyczne talenty mogą rozpocząć naukę gry na instrumentach dętych, perkusyjnych i strunowych.

Dyrekcja chciałaby utworzyć nowe grupy, jednak ze względu na małą bazę lokalową oraz planowaną rozbudowę centrum jest to niemożliwe. Samorząd gminy Nisko ma wobec zabytkowego budynku przy ul. Kościuszki, gdzie mieści się ośrodek, duże plany. Już w lutym tego roku była gotowa dokumentacja projektowa oraz pozwolenie na budowę. Jednak nadal nie pozyskano środków na rozbudowanie i modernizację Niżańskiego Centrum Kultury.

Obecnie zajęcia taneczne odbywają się w salach Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku. Tam ponad 150 tancerzy spotyka się kilka razy w tygodniu by ćwiczyć i szlifować układy taneczne. Lekcje indywidualne i nauka gry na instrumentach odbywają się przy ul. Kościuszki, zaś warsztaty plastyczne w pracowni na ul. 3-go Maja.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

„HERODY” z Łazor na 49. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej

rni24.eu18 lutego 2021

Oliwier Szot prowadzącym The Voice Kids !!!

rni24.eu18 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

Głosujmy na Klaudię Łacką w półfinale MAŚ Festival online

rni24.eu8 lutego 2021