kultura i rozrywka

Rozwiń swój talent pod skrzydłami Sokoła

Rozwiń swój talent pod skrzydłami Sokoła

Chcesz tańczyć, śpiewać, nauczyć się języka obcego? Dołącz do grup dziecięcych i młodzieżowych, które działają w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku. Obecnie placówka prowadzi nabór na zajęcia.

Już blisko 350 osób spędza aktywnie czas na warsztatach i zajęciach, jakie oferuje niżański „Sokół”. Prężnie działają takie zespoły jak KawaBand, grupa wokalna, Niżańska Kapela Ludowa, zespół tańca nowoczesnego, mażoretki, ognisko plastyczne, teatr Kontynuacja, nauka gry na instrumentach i nauka języków obcych. Do każdej z tych grup mogą zapisać się osoby, które chcą rozwinąć swoje umiejętności.

-W tym roku zamierzamy kontynuować wszystkie nasze zespoły oraz kursy. Chcemy prowadzić naukę języków włoskiego, hiszpańskiego oraz francuskiego. Dla dzieci prowadzimy zajęcia tańca nowoczesnego i mażoretek. W ognisku plastycznym działają trzy sekcje: grafiki, rysunku i malarstwa oraz pracownia lalek – mówiła Alicja Sochacka, dyrektor NCK „Sokoła”.
Dodała, że wszyscy, którzy chcą rozwinąć swoje muzyczne talenty mogą rozpocząć naukę gry na instrumentach dętych, perkusyjnych i strunowych.

Dyrekcja chciałaby utworzyć nowe grupy, jednak ze względu na małą bazę lokalową oraz planowaną rozbudowę centrum jest to niemożliwe. Samorząd gminy Nisko ma wobec zabytkowego budynku przy ul. Kościuszki, gdzie mieści się ośrodek, duże plany. Już w lutym tego roku była gotowa dokumentacja projektowa oraz pozwolenie na budowę. Jednak nadal nie pozyskano środków na rozbudowanie i modernizację Niżańskiego Centrum Kultury.

Obecnie zajęcia taneczne odbywają się w salach Szkoły Podstawowej nr 1 w Nisku. Tam ponad 150 tancerzy spotyka się kilka razy w tygodniu by ćwiczyć i szlifować układy taneczne. Lekcje indywidualne i nauka gry na instrumentach odbywają się przy ul. Kościuszki, zaś warsztaty plastyczne w pracowni na ul. 3-go Maja.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

rni24.eu2 sierpnia 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na otwarcie nowej wystawy

rni24.eu2 sierpnia 2021

Niżański festiwal kultury łowieckiej

rni24.eu29 lipca 2021

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wieczór wspomnień

rni24.eu8 lipca 2021

Piknik w Zagrodzie Kowalskiej w Krzeszowie Górnym

rni24.eu7 lipca 2021

Uwaga! Zamknięte przejścia graniczne ze Słowacją

rni24.eu6 lipca 2021