W Nisku

Rozszczekana wystawa

Rozszczekana wystawa

Miłośników i właścicieli psów u nas nie brakuje. Nie brakuje też wśród czworonogów ras ciekawych, a między nimi prawdziwej psiej arystokracji. Nie mamy może jeszcze liczących się w kraju hodowli, ale wśród prowadzonych na smyczach psów, wiele pochodzi z takich właśnie zagród. I dla nich będzie wreszcie okazja pokazania się na oficjalnej wystawie.

Odbędzie się ona już w najbliższą niedzielę w Rudniku n. Sanem. Do hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zapraszają hodowców i wielbicieli psów Kynologia Polska oraz burmistrz gminy i miasta Waldemar Grochowski.

Będzie to I Krajowa Wystawa Psów Rasowych oraz II Krajowa Wystawa Sekcji Małych Psów. Lista zgłoszeń została już zamknięta. Będzie międzynarodowa – taki zwyczaj – obsada sędziowska i darmowy wstęp. To ostatnie to ukłon w stronę wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć psie piękności z okazji wystawowego debiutu.

Uroczyste rozpoczęcie wystawy przewidziane jest na godz. 10. Po nim sędziowie będą oceniać psy w ringach. Na godz. 12.30 zaplanowana została przerwa dla sędziów i wystawców, a nie lada atrakcja dla wszystkich innych. Wtedy będzie pokaz tresury psów w wykonaniu grupy Szachty Libiąskie Dog Training oraz konkurs Junior Handling. Ocena sędziowska zostanie wznowiona po godz. 13 i potrwa do 16., kiedy to poznamy pierwszych zwycięzców pierwszej rudnickiej wystawy psów.

Marcin Swobodny 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Niżańskie Forum Rozwoju Lokalnego – weź udział w dyskusji

rni24.eu4 czerwca 2020

4 czerwca – Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

rni24.eu4 czerwca 2020

Zmarł wieloletni samorządowiec Śp. Jan Oleksak

rni24.eu4 czerwca 2020

Świadkowie zatrzymali pijanego kierowce

rni24.eu3 czerwca 2020

Nowa sala gimnastyczna w trakcie odbioru

rni24.eu2 czerwca 2020

Proponowany przebieg Szprychy nr 6 połączy Czwórmiasto

rni24.eu1 czerwca 2020

Forum Rozwoju Lokalnego – otwarte seminarium

rni24.eu1 czerwca 2020

Przebudowa budynku byłego biurowca

rni24.eu1 czerwca 2020

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rni24.eu30 maja 2020