W Nisku

Rozpoczął się proces w sprawie tragicznego wypadku w Jarocinie

Rozpoczął się proces w sprawie tragicznego wypadku w Jarocinie

W Sądzie Rejonowym w Nisku rozpoczął się proces dwóch młodych mężczyzn, którzy 19 września 2016 roku spowodowali wypadek w Jarocinie. 19-letni Patryk M. i 18-letni Błażej S., ranną koleżankę zostawili w rowie, a samochód podpalili by zatrzeć ślady i uciekli. 19-letnia Anita, mimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarła.

W dniu wypadku, kiedy policja przyjechała na miejsca zdarzenia, zastała płonący samochód, a obok w rowie nieprzytomną dziewczynę. Ratownikom nie udało się pomóc dziewiętnastolatce. Podczas przeszukiwania terenu znaleziono telefon komórkowy. Na podstawie ostatnich połączeń ustalono kim jest młoda kobieta i dane mężczyzn, z którymi jechała.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, obaj byli pijany. Tego wieczoru cała trójka spożywała alkohol. Mężczyzna, który wziął samochód bez wiedzy rodziców nie miał prawa jazdy. Na leśnej drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup latarni. Mężczyźni zatarli ślady podpalając auto. Potem obaj uciekli pozostawiając w rowie ranną, nieprzytomną koleżankę.

W marcu 2017 roku, po niemal półrocznym dochodzeniu w sprawie tragicznego wypadku w Jarocinie, do Sądu Rejonowego w Nisku wpłynął akt oskarżenia przeciwko kierowcy i pasażerowi auta.
19-letniemu Patrykowi, który kierował autem, prokuratura zarzuciła spowodowanie wypadku oraz to, że prowadził auto nie posiadając uprawnień, w stanie nietrzeźwości (miał 1,18 promila alkoholu), jadąc z nadmierną prędkością, a po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Kolejny zarzut dotyczy nieudzielenia pomocy poszkodowanej w wypadku pasażerce, której groziło bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. 18-latkowi natomiast postawiono zarzut nieudzielenia pomocy pasażerce pojazdu i zacieranie śladów przestępstwa przez podpalenie pojazdu.

Dziś rano oskarżeni stawili się na pierwszą rozprawę, która na prośbę jednej ze stron postępowania toczy się z wyłączeniem jawności.
-Mój klient od samego początku przyznawał się co do postawionych zarzutów i wyrażał żal za zaistniałe zdarzenie. Jedyną kontrowersją między współoskarżonymi jest kwestia, kto był inicjatorem i wykonawcą zatarcia śladów – mówił Cezary Lipko, adwokat Patryka M.

Obrońca Błażeja S. zaznacza, że sprawa jest niezwykle złożona.
-Obaj oskarżeni mają inne zarzuty, nie są one zbieżne. Mój klient twierdzi, że uczestniczył w wydarzeniu, nie przyznaje się do nieudzielenia pomocy – mówił Janusz Fortuna, adwokat 18-latka.

Jak informuje Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy tarnobrzeskiej prokuratury, sprawa jest w toku, sąd zaplanował dalsze przesłuchania.

Weronika Przestój

IMG_5377

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Daniel Dybka na podium w tenisowym Turnieju Grand Prix Stalowej Woli

rni24.eu10 czerwca 2021

Ośmioletnia Jagoda z Wólki Tanewskiej zaprojektowała maskotkę dla TSSE

rni24.eu9 czerwca 2021

„Pierwiastek z minus jeden” premiera w NCK “Sokół”

rni24.eu8 czerwca 2021

Podpisano umowę na przebudowę i termomodernizację byłego gimnazjum w Nisku

rni24.eu8 czerwca 2021

Pokaz filmu animowanego „Historia Niska – czyli jak to się stało, że wyrosło miasto”

rni24.eu7 czerwca 2021

Paweł Cieślik drugi w Małopolskim Wyścigu Górskim

rni24.eu7 czerwca 2021

Dzień Działacza Kultury 2021

rni24.eu2 czerwca 2021

PCPR w Nisku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

rni24.eu31 maja 2021

Piknik Charytatywny z Okazji Dnia Dziecka w Sandomierzu

rni24.eu27 maja 2021