W Nisku

Rozpoczął się proces w sprawie tragicznego wypadku w Jarocinie

Rozpoczął się proces w sprawie tragicznego wypadku w Jarocinie

W Sądzie Rejonowym w Nisku rozpoczął się proces dwóch młodych mężczyzn, którzy 19 września 2016 roku spowodowali wypadek w Jarocinie. 19-letni Patryk M. i 18-letni Błażej S., ranną koleżankę zostawili w rowie, a samochód podpalili by zatrzeć ślady i uciekli. 19-letnia Anita, mimo podjętej akcji reanimacyjnej zmarła.

W dniu wypadku, kiedy policja przyjechała na miejsca zdarzenia, zastała płonący samochód, a obok w rowie nieprzytomną dziewczynę. Ratownikom nie udało się pomóc dziewiętnastolatce. Podczas przeszukiwania terenu znaleziono telefon komórkowy. Na podstawie ostatnich połączeń ustalono kim jest młoda kobieta i dane mężczyzn, z którymi jechała.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, obaj byli pijany. Tego wieczoru cała trójka spożywała alkohol. Mężczyzna, który wziął samochód bez wiedzy rodziców nie miał prawa jazdy. Na leśnej drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup latarni. Mężczyźni zatarli ślady podpalając auto. Potem obaj uciekli pozostawiając w rowie ranną, nieprzytomną koleżankę.

W marcu 2017 roku, po niemal półrocznym dochodzeniu w sprawie tragicznego wypadku w Jarocinie, do Sądu Rejonowego w Nisku wpłynął akt oskarżenia przeciwko kierowcy i pasażerowi auta.
19-letniemu Patrykowi, który kierował autem, prokuratura zarzuciła spowodowanie wypadku oraz to, że prowadził auto nie posiadając uprawnień, w stanie nietrzeźwości (miał 1,18 promila alkoholu), jadąc z nadmierną prędkością, a po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Kolejny zarzut dotyczy nieudzielenia pomocy poszkodowanej w wypadku pasażerce, której groziło bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. 18-latkowi natomiast postawiono zarzut nieudzielenia pomocy pasażerce pojazdu i zacieranie śladów przestępstwa przez podpalenie pojazdu.

Dziś rano oskarżeni stawili się na pierwszą rozprawę, która na prośbę jednej ze stron postępowania toczy się z wyłączeniem jawności.
-Mój klient od samego początku przyznawał się co do postawionych zarzutów i wyrażał żal za zaistniałe zdarzenie. Jedyną kontrowersją między współoskarżonymi jest kwestia, kto był inicjatorem i wykonawcą zatarcia śladów – mówił Cezary Lipko, adwokat Patryka M.

Obrońca Błażeja S. zaznacza, że sprawa jest niezwykle złożona.
-Obaj oskarżeni mają inne zarzuty, nie są one zbieżne. Mój klient twierdzi, że uczestniczył w wydarzeniu, nie przyznaje się do nieudzielenia pomocy – mówił Janusz Fortuna, adwokat 18-latka.

Jak informuje Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy tarnobrzeskiej prokuratury, sprawa jest w toku, sąd zaplanował dalsze przesłuchania.

Weronika Przestój

IMG_5377

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021